اخبار لوازم خانگی

کاهش تولیدات لوازم خانگی

طی دوماهه ابتدای امسال تولید کولر آبی، ماشین لباسشویی، یخچال و تلویزیون به ترتیب با کاهش ۴۶.۶، ۱۶، ۱۲.۸ و ۱۰.۵ درصدی روبرو شده‌اند.

admin | 6 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، بر اساس آخرین آمار مربوط به تولید کالاهای منتخب صنعتی، ‌از مجموع ۳۱ گروه کالای صنعتی، ۱۴ گروه کالایی تا پایان اردیبهشت سال ۱۳۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل و از میان ۱۳  گروه کالاهای منتخب معدنی و صنایع معدنی چهار گروه کالایی با کاهش تولید روبرو شدند.

طی این مدت  زمانی از آغاز سال تولید کمباین با کاهش ۸۰.۲ درصدی،  کولر آبی با کاهش ۴۶.۶ درصدی، نئوپان با کاهش ۳۵.۶ درصدی، ماشین لباسشویی با کاهش ۱۶ درصدی، سموم دفع آفات نباتی با کاهش ۱۶ درصدی، یخچال و فریزر با کاهش ۱۲.۸ درصدی، انواع تلویزیون با کاهش ۱۰.۵ درصدی، روغن ساخته شده نباتی با کاهش ۱۰.۵ درصدی، داروی انسانی با کاهش ۹.۶ درصدی، و سیگارت با کاهش ۵.۶ درصدی، لاستیک خودرو با کاهش ۳.۹ درصدی، تراکتور با کاهش ۳.۳ درصدی،  پتروشیمی با کاهش ۲.۲ درصدی و فیبر با کاهش ۰.۸ درصدیدر بین کالاهای منتخب صنعتی روبرو شده‌اند.

این در حالی است که انواع سواری با رشد ۲۶.۳ درصدی، وانت با رشد ۲۸.۶ درصدی، اتوبوس، مینی‌بوس و ون با رشد ۴۳.۶ درصدی، پودر شوینده با رشد ۱۲.۴ درصدی، انواع کاغذ با رشد ۴.۶ درصدی، کارتن با رشد ۱۹ درصدی، روغن موتور صنعتی تصفیه اول با رشد ۸۰ درصدی، دوده با رشد ۱۷.۱ درصدی، الیاف و تاپس پلی استر با رشد ۱۲.۹ درصدی، نخ پلی استر با رشد ۷.۹ درصدی، فرش ماشینی با رشد ۱.۴ درصدی و الکتروموتور با رشد ۲.۱ درصدی تولید در میان کالاهای منتخب صنعتی روبرو شده‌اند.

این در حالی است که در میان کالاهای منتخب معدنی و صنایع معدنی، چینی بهداشتی با کاهش ۴۶.۲ درصدی، کاشی با کاهش ۱۴ درصدی، سیمان با کاهش ۱۳.۵ درصدی و شیشه جام با کاهش ۷.۹ درصدی تولید روبرو شده‌اند و به ترتیب فولاد خام، کاتد مس، شمش آلومنییوم، آلومینا، سنگ آهن، کنستانتره زغال سنگ، ظروف شیشه‌ای، ظروف چینی و محصولات فولادی به ترتیب با رشد ۱۳.۱، ۲۸.۵، ۹، ۱.۷، ۱۵.۴، ۶.۱، ۲۱، ۸ و ۰.۱ درصدی تولید مواجه‌ شده‌اند.

در ذیل جداول مربوط به آمار تولید کالاهای منتخب صنعتی و معدنی طی دو ماهه نخست سال جاری در قیاس با مدت مشابه سال قبل آورده شده است.

 

نظر شما چیست؟