لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

فقط ۲۵ درصد خریدهای مردم نیاز واقعی است

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری و لوازم خانگی گفت: فقط ۲۵ درصد خریدهای مردم نیاز واقعی آنان را شامل می‌شود و بقیه خریدها از نیازهای کاذب است که خود مردم به وجود آورده‌اند.

اسدالله غلامرضایی افزود: در روزهای اخیر بازار لوازم خانگی دچار نوعی شوک قیمتی شده اما این وضعیت به شرطی که علاوه بر مسئولین، مردم هم شرایط موجود را درک و از خریدهای غیرضروری بپرهیزند قابل کنترل است.

وی، تنها دلیل وضع موجود را  نبود فرهنگسازی صحیح دانست و افزود: در این وضعیت متأسفانه هر فرد، به نوعی محتکر شده است؛ عده‌ای هستند که تصور می‌کنند دیگر هیچگونه لوازم خانگی وجود نخواهد داشت و از الان به فکر آینده فرزندان خود و تهیه جهیزیه آنها هستند.

غلامرضایی ادامه داد: عده‌ای دیگر هم که به تصور اینکه قیمت‌ها دیگر کاهش نخواهد یافت، لوازم خانگی را می‌خرند تا در آینده آن را با قیمت چند برابری بفروشند.

غلامرضایی تصریح کرد: فرهنگسازی در میان مردم بسیار ضعیف است؛ ما از رسانه‌ها، صدا و سیما و مسئولین خواهش داریم فکری به حال این مسئله بکنند و قدمی برای فرهنگسازی مردم بردارند؛ تنها علت وضعیت کنونی لوازم خانگی، فرهنگ  نادرست مصرف در میان مردم است که تنها راه حل آن فرهنگسازی است.

وی تنها ۲۵ درصد از خریدهای مردم را ضروری دانست و گفت: ۷۵ درصد خریدهای مردم غیر ضروری و نیازهای کاذب بازار است.

رئیس اتحادیه لوازم صوتی، تصویری و لوازم خانگی با تأکید بر لزوم تولید این محصولات در داخل کشور خاطرنشان کرد: اگر ما به درستی در  بازار نیازسنجی کنیم؛ می‌توانیم تولیداتی متناسب با نیاز جامعه خود فراهم و تولید این محصولات را به کارخانجات داخلی واگذار کنیم.

غلامرضایی در پایان تنها راه حل کاهش قیمت در لوازم خانگی را کاهش هزینه گمرکی دانست و گفت: اگر این هزینه‌ها کاهش داشته باشد شاهد کاهش قیمت چند برابری لوازم خانگی خواهیم بود.
انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

رکود در بازار لوازم خانگی ۲ ساله شد/کاهش قدرت خرید مردم به کمتر از ۶ سال پیش

admin

نمایشگاه جهیزیه، مبلمان و لوازم خانگی در گنبدکاووس برپا شد

تسهیل ازدواج باهمکاری دولت واصناف

admin

ارسال دیدگاه