اخبار لوازم خانگی

قیمت اجناس باید متناسب با نرخ ارز کاهش یابد

یک عضو فراکسیون اقتصاد مقاومتی گفت: دستگاه‌های نظارتی باید با اعمال نظارت جدی با محتکرین و گرانفروشان برخورد کنند و قیمت اجناس را متناسب با نرخ ارز کاهش دهند.

admin | 5 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، سیداحسن علوی  با اشاره به ضرورت نظارت دستگاه‌های نظارتی بر قیمت کالاها بیان کرد: به دلیل نبود نظارت دقیق و مستمر شاهد گرانی کالاها هستیم. اکنون که قیمت ارز کاهش یافته است، قیمت اجناس نیز باید متناسب با آن پایین بیاید، اما تغییری مشاهده نمی‌شود.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس در ادامه گفت: برخی از فروشندگان با استناد به اینکه کالاهای خود را با نرخ قبلی ارز خریده‌اند،‌ قیمت خود را کاهش نمی‌دهند. در این‌جا نظارت جدی دستگاه‌های نظارتی یک امر ضروری است.

نماینده مردم سنندج در مجلس، گفت: قیمت کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌شوند نباید با نرخ ارز افزایش یابد. متاسفانه امروز نظارت جدی و قاطعانه صورت نمی‌گیرد، لذا گرانفروشان احساس ناامنی ندارند. وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان تعزیرات حکومتی باید با گرانفروشان برخورد کنند.

علوی در پایان گفت: قیمت‌ها باید شفاف و تعیین شده باشد. باید با محتکرین و گرانفروشان برخورد جدی صورت گیرد. قیمت‌ها خیلی اوج گرفته است و قدرت خرید مردم کاهش یافته است. نظارت امروز امری ضروری است./ایسنا

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟