اخبار لوازم خانگی

طرح پیش فروش لوازم خانگی یک طرح ملی نیست

عضو مجمع ملی حمایت ازحقوق مصرف کنندگان گفت: طرح پیش فروش لوازم خانگی یک طرح ملی نیست، در رسانه های ملی مطرح شد درحالیکه این طرح فقط توسط یکی از تولید کنندگان مطرح شد و در نهایت، رای هم نیاورد.

admin | 5 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، عضو مجمع ملی حمایت ازحقوق مصرف کنندگان گفت: طرح پیش فروش لوازم خانگی یک طرح ملی نیست، در رسانه های ملی مطرح شد درحالیکه این طرح فقط توسط یکی از تولید کنندگان مطرح شد و در نهایت، رای هم نیاورد. 

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع طرح پیش فروش لوازم خانگی و با حضور دکتر حبیب الله انصاری رئیس انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی و صادق بشیری عضو مجمع ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان به روی آنتن رفت.
حبیب الله انصاری در آغاز با اشاره به طرح پیش فروش لوازم خانگی گفت: در جلسه کارگروه تنظیم بازار این طرح توسط یکی از تولید کنندگان لوازم خانگی مطرح شد. انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی ایران به هیچ عنوان از طرحی که این شرکت تولید کننده تهیه کرده بود، اطلاع نداشتیم.
وی ادامه داد: این طرح با نظر همه تولید کنندگان و با نگاه به ابعاد و زمینه های مختلف آن تهیه نشده بود و اساسا این طرح باعث هم پوشانی در بازار جهت حفظ منافع تولید کنندگان و مصرف کنندگان نیست. وقتی این طرح در گروه تنظیم بازار مطرح شد، با این موضوع که یک واحد صنعتی می تواند پیش فروش کند مخالفتی نبود اما اینکه به صورت طرح در گروه تنظیم بازار اشتباه است و اعضا نیز رای به عدم تناجس موضوع با کارگروه تنظیم بازار دادند.
رئیس انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی بیان کرد: سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان نیز که در جلسه حضور داشتند، نوع قرار داد را به نفع مصرف کنندگان نداستند. بعد از مدتی که اجازه افزایش قیمت منطقی به تولید کنندگان لوازم خانگی نمی دادند، با جلسات و نشست هایی که شد، سازمان حمایت از مصرف کنندگان قیمت ها را منطقی کردند و قرار شد خود تولید کنندگان قیمت را افزایش دهند و این باعث شد تولید کنندگان از بلاتکلیفی خارج شوند و مجددا تولید افزایش پیدا کرد.
در ادامه صادق بشیری با بیان اینکه موفقیت هر طرحی بستگی به پیش بینی رفتار مصرف کنندگان دارد، گفت: این طرح با اینکه اصلا یک طرح ملی نیست، در رسانه های ملی مطرح شد و این طرح را نمی توان با طرح پیش فروش خودرو مقایسه کرد. 
وی افزود: این طرح توسط یکی از واحد ها مطرح و مدیر عامل و مدیران آن مجموعه در رسانه ملی مصاحبه و آن را مطرح کردند درحالیکه این طرح فقط پیشنهاد خود آن ها بود و رای نیاورد زیرا طرحی موفق است که همه بازیگران آن صنعت بتوانند نقش آفرینی کنند.
عضو مجمع ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان تصریح کرد: در طرح پیش فروش لوازم خانگی منافع مصرف کنندگان دیده نشده است و اصلا مشخص نیست حامی مصرف کنندگان چه کسانی هستند. معتقدم مطرح کردن و بزرگ کردن طرح های خامی شبیه این، به بی اعتمادی مصرف کنندگان دامن می زند. /فصل اقتصاد

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟