اخبار لوازم خانگی

سرویس مجانی 6 میلیون دستگاه کولر گازی و آبی

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: 6 میلیون دستگاه کولر گازی و آبی با هدف کاهش مصرف به صورت مجانی، سرویس دوره ای می شود.

admin | 6 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، «همایون حائری» روز یکشنبه  افزود: این طرح یکی از 11 برنامه وزارت نیرو برای مدیریت مصرف برق در تابستان 98 است که اکنون در اولویت شرکت توانیر قرار دارد.

وی ادامه داد: ساز و کار اجرایی این برنامه در بودجه سال آینده دیده خواهد شد و منابع اعتباری آن نیز از طریق منابع بودجه ای تامین می شود.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی افزود: در این طرح قرار است پنج میلیون دستگاه کولر آبی و یک میلیون دستگاه کولر گازی به صورت مجانی سرویس شود تا بازدهی آنها افزایش یابد.
وی تاکید کرد که این 6 میلیون دستگاه کولر گازی و آبی، تنها متعلق به سازمان های دولتی نیست و مشترکان خانگی نیز شامل این طرح می شوند.
حائری منابع مورد نیاز برای اجرای این طرح را یک هزار میلیارد ذکر کرد و اظهار داشت: اجرای این طرح مصرف برق در زمان اوج مصرف (پیک) را 50 مگاوات کاهش می دهد.
براساس برآوردهای انجام شده درباره مصرف برق در تابستان 98 و همچنین با در نظر گرفتن ظرفیت تولید در ابتدای مردادماه امسال، در اوج بار سال آینده حدود هشت هزار مگاوات کمبود قدرت قابل اتکا وجود دارد که برای جبران آن، قرار است تا تابستان 98، پنج هزار و 223 مگاوات به ظرفیت نیروگاه های حرارتی، 598 مگاوات به ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر و 150 مگاوات به ظرفیت نیروگاه های برقابی اضافه شود و در کنار این افزایش تولیدها، سه هزار مگاوات نیز از طریق اجرای برنامه های «مدیریت مصرف» جبران کند./ایرنا
انتهای پیام/

نظر شما چیست؟