لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی

راهنمای خرید هوشمندانه ماشین ظرفشویی

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، بیشتر ماشین‌های ظرفشویی با قیمت متوسط، کارایی و مشخصاتشان با ماشین‌های گران قیمت برابری می‌کند. به عنوان مثال خیلی از مشتریان محترم اظهار می‌کنند که پس از استفاده از یک برند لوکس، تقاوت چندانی با بهترین مدل از برندهای معمولی مشاهده نکرده‌اند در حالی که قیمت برند لوکس بیش از دو برابر بیشتر از مدل معمولی بوده است.

 مهمترین اصل قبل از خرید تعیین دقیق نیاز شما به عنوان مصرف‌کننده‌ ی کالا خواهد بود در نظر داشته باشید شما با بودجه‌ای معقول براحتی می‌توانید یک مدل رو با مشخصات مناسب خریداری کنید و لزوما نیازی به پرداخت هزینه‌های بالا برای خرید یک برند لوکس نیست.

بنابراین مشخص کنید هدف اصلی شما از خرید ماشین ظرفشویی چیست؟ قاعدتا تمام افراد جهت شست وشوی ظروف از این ماشین استفاده  می‌کنند. پاسخ به این سوال به شما کمک می‌کند که مدلی که عمل شست وشوی ظروف را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد را انتخاب کنید.

تهیه‌ی یک چک لیست مناسب می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

ماشین ظرفشویی ها دارای امکانات مختلفی هستند مثلا:

تعداد بازوی‌های آب‌پاش

چرخه دمای بالا

 گرمکن آب داخلی

 قابلیت دفع موادغذایی

مطمئن شوید که گزینه‌های اضافی برای کارکرد شما مناسب هستند یا نه.  مثلا آیا ارتفاع قفسه‌ها و قابل تنظیم بودن آنها برای شما مهم است؟ یا مثلا از حالت آبکشی و غوطه وری ظروف در آب می‌خواهید استفاده کنید؟

ماشین ظرف شویی‌های با تعداد بازوهای آب پاش بیشتر، برای شست وشوی مناسب در اولویت هستند. مدل‌های با قیمت پایین فقط یک بازوی آب‌پاش دارند در حالی که مدل‌های با قیمت بالاتر دو و یا سه بازوی آب‌پاش دارند. هم چنین یکی دیگر از نکات مهم دمای آب هنگام شست وشوی ظروف است. بیشتر کارشناسان بر این باورند که برای تاثیر موادشوینده باید دمای آب حدودا ۶۵ درجه و بالاتر باشد بنابراین هنگام خرید این نکته را مدنظر داشته باشد.

با توجه به وضعیت موجود برای مصرف برق بیشتر افراد دنبال کاهش مصرف انرژی هستند بنابراین باید مدلی را انتخاب کنید که دارای سیستم شست وشوی با تاخیر باشد و بصورت اتوماتیک و در ساعات بهینه روشن شود و با کمترین میزان مصرف انرژی، شست وشوی ظروف انجام شود.

ایجاد آلودگی صوتی نیز مهم است و اگر با سر و صدای ماشین مشکلی دارید و یا باعث بهم زدن آرامش شما می شود حتما مدل‌های دارای عایق صوتی و کم صدا را انتخاب کنید.

اگر میزان استفاده شما از ماشین ظرف‌شویی به حدی است که در طول روز مجبور به چند بار استفاده از آن هستید مدلی را انتخاب کنید که داری سیستم شست وشوی سریع باشد و توانایی خشک کردن ظروف در حداقل زمان ممکن را داشته باشد تا بتواند پاسخگوی نیاز شما باشد. اما اگر در طول هفته فقط چند بار ظرفیت ماشین شما تکمیل می‌شود مدل‌های دارای برنامه نیمه شور و یا نیمه ظرفیت را انتخاب نمایید و در این حالت نیازی به سیستم شست وشوی سریع ظروف نیست.

گارانتی ماشین را هم به دقت چک کنید و در مورد آن اطمینان حاصل نمایید که همه جزئیات در آن مشخص شده باشد.  بیشتر ماشین ظرفشویی ها  دارای یک سال گارانتی  هستند که شامل قطعات وتعمیرات می شود. برخی از مدل‌ها هم گارانتی دو ساله دارند، بعضی از کارخانجات هم مدت‌های طولانی‌تر مثلا سه تا پنج سال را جهت اطمینان مشتریان از ضمانت محصول خود در نظر می‌گیرند./ایسنا

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

رونمایی از ماشین ظرفشویی حرفه ای اسمگ

بهنام وحیدی

وسایلی که نباید با ماشین ظرفشویی شست

نفیسه رحیمی

گواهی بهداشت ماشین ظرفشویی اسمگ دریافت شد

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه