لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی پاکشوما
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

صنعت لوازم خانگی ایران نیازمند توسعه است

xvision
candy

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، تکیه بر توان داخلی در حوزه تولید راه حل برون رفت از بحران اقتصادی پیش روی کشور است چنانکه رهبر معظم انقلاب نیز با توجه به اهمیت این موضوع سال 98 را به نام “رونق تولید” نامگذاری کردند.

ممنوعیت واردات لوازم خانگی و البته آغاز مجدد تحریم ها، تهدیدها و فرصت ها را در صنعت لوازم خانگی ایران نمایان کرده است. اگر بخواهیم از هر کدام یک نمونه مهم و شاخص را مثال بزنیم، می توانیم در بحث تحریم ها به موضوع مشکلات تامین قطعات و مواد اولیه تولید و در مبحث فرصت ها به خروج برندهای خارجی از بازار ایران و فرصت فروش کالای ایرانی در بازار غیر رقابتی اشاره کنیم.

صنعت لوازم خانگی ایران در حال حاضر نیازمند توسعه است چنانکه فرصت پیش رو می تواند این صنعت سود آور را به یکی از بازوهای اقتصادی مهم کشور تبدیل کند. اما برای رسیدن به این مهم چه باید کرد؟

در همین رابطه حمیدرضا غزنوی؛ سخنگوی انجمن تولیدکنندگان صنایع لوازم خانگی در گفتگو با خبرنگار «ال کا ایران» عنوان کرد: ما امروز در بخش کیفیت چیزی کمتر از کالای خارجی نداریم و اگر در مبحث تکنولوژی و کیفیت بخواهیم کشورهای پیشرو در این زمینه را پشت سر بگذاریم، راه حل آن افزایش میزان تولید است چرا که در افزایش تولید و فروش بیشتر است که می توانیم به اهداف خود دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد :  هرچند که امروز واردات لوازم خانگی ممنوع است ولی به هر حال از این سو برای تولید کننده لوازم خانگی موانعی وجود دارد که نمی‌توان به واسطه اینکه واردات ممنوع است، انتظار توسعه داشته باشیم. الزاماتی که امروز دست و پای تولیدکنندگان لوازم خانگی را بسته باعث می شود تا از توسعه ای که مدنظر داریم دور شویم.

حمیدرضا غزنوی گفت : یکی بحث دسترسی به بازار‌های صادراتی است که موانع زیادی پیش رو دارد، بحث تولید انبوه قطعات بدون محدودیت تامین و هزینه است.

وی در پایان افزود : یکی دیگر از راهکارهای توسعه در صنعت لوازم خانگی ایران، بهبود وضعیت برند است. در تمامی کشورهای توسعه یافته اگر نگاهی به شرکت های شاخص در صنعت لوازم خانگی آنان داشته باشیم متوجه خواهیم شد که هر کشور در نهایت دو یا سه برند معروف داشته و تمرکز فعایت ها بر روی این شرکت ها است. مانند آمریکا که ویرپول و جنرال الکتریک، کره سامسونگ و ال جی، اروپا بوش، ترکیه ارچلیک و ….  اما در کشور ایران در حوزه لوازم خانگی حدود 250 برند وجود دارد و با این شرایط امکان توسعه از سمت عرضه و از سمت تقاضا امکانش نیست.

به گزارش خبرنگار «ال کا ایران»، وزارت صنعت، معدن و تجارت در رویکردهای سال 98 حود اعلام کرده که موضوع صادرات کالا در اولویت های اصلی این وزارتخانه است و بر همین اساس یکی از صنایع مورد توجه آن، صنعت لوازم خانگی است. صادرات کالا در گرو توسعه این صنعت و افزایش کیفیت بوده چراکه کیفیت محصول است که باعث استمرار صادرات خواهد شد. مشکلات صنعت لوازم خانگی به واسطه یک مدیریت درست و کارشناسی شده قابل حل است و باید برای رسیدن به اهداف صادراتی بخش تولید را حمایت بیشتری کرد.

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
butaneindustrial
butaneindustrial
emersan

اخبار مرتبط

تصویب آیین کار شورای سیاستگذاری توسعه صنعت لوازم خانگی با حضور تشکل‌های تخصصی

نفیسه رحیمی

تحقق رشد ۴۴ درصدی تولید انواع محصولات لوازم خانگی در سایه کرونا و تحریم

نفیسه رحیمی

انحراف به چپ برخی برندها/کلاه گشاد بر سر صنعت لوازم خانگی داخلی

admin

ارسال دیدگاه