اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

لوازم خانگی یکی از صنایع با دامنه‌ای بسیار وسیع است

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، فریدون نصیری، رئیس اتحادیه لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه در پاسخ به این سوال که تولیدات کشور در حوزه لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه، نیاز بازار را تأمین می‌کند یا خیر، اظهار کرد: خوشبختانه کمبودی در این بازار نداریم و تولیدکنندگان با وجود کمبود مواد اولیه توانسته‌اند نیاز بازار را تأمین کنند.

با بیان اینکه یک هزار و ۷۰۰ واحد صنفی مجوزدار در تهران مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: آمار دقیقی از تعداد واحد‌های صنفی بدون پروانه در صنف فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه نداریم.

به گفته رئیس اتحادیه لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه، میزان اشتغال‌زایی در این صنف بیشتر شده است، چرا که بیشتر تولیدکنندگان به سمت تولید داخل روی آورده‌اند.

نصیری با بیان اینکه لوازم خانگی فلزی به کشور‌هایی همچون عراق، افغانستان و کشور‌های همسایه صادر می‌شود، افزود: در زمینه واردات، با مشکل مواجه هستیم.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه گفت: امیدواریماتحادیه لوازم خانگی روند رو به رشد خود را طی کند و همه کالا‌ها با تولید ایرانی ساخته و وابستگی به خارج کمتر شود.

نصیری با اشاره به اینکه لوازم خانگی یکی از صنایع با دامنه‌ای بسیار وسیع و متنوع است، اظهار کرد: این صنعت همواره در تلاش است که بتواند وضع خود را در بازار حفظ کند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه گفت: آمار رسمی از قاچاق ندارم؛ اما امیدوارم که میزان آن روز به روز کمتر شود.

نصیری در پایان اظهار کرد: در حال حاضر ۹۰ درصد تولیدات در بازار لوازم خانگی داخلی است./باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ارسال ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی به مناطق سیل زده

بهنام وحیدی

قیمت‌گذاری لوازم خانگی در گیر و دار ارزانی دلار

admin

کاهش سرمایه در گردش تولیدکنندگان لوازم خانگی/ توجه جدی به تولید لازمه رشد اقتصادی

admin

ارسال دیدگاه