اخبار لوازم خانگی

فعالیت 1700 واحدصنفی توزیع کننده لوازم خانگی فلزی در تهران

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس اتحادیه لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه از کاهش وابستگی کشور در تولید لوازم خانگی ...

بهنام وحیدی | 5 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس اتحادیه لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه از کاهش وابستگی کشور در تولید لوازم خانگی فلزی خبر داد.

فریدون نصیری رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه؛ با اشاره به وضعیت بازار لوازم خانگی فلزی و کاهش وابستگی در این امر اظهار کرد: در حال حاضر بیشتر سرمایه کشور صرف واردات می شود که از این رو بایداین منابع را به سمت تولیدکننده‌های ایرانی سوق دهیم تا این امر بتواند سبب رشد تولید در داخل کشور شود.

وی در پاسخ به این پرسش که چند درصد از قطعات لوازم خانگی آشپزخانه فلزی وارداتی است، اظهار کرد: هم اکنون آمار دقیقی از این موضوع در دسترس نیست، اما می توان گفت که حدود ۹۰ درصد مواد اولیه در این صنف، ایرانی است و در داخل کشور تولید می شود.

نصیری با تاکید بر اینکه طی سال‌های اخیر رشد خوبی در تولید لوازم خانگی وجود داشته است، افزود: اگرچه هم اکنون بازار در رکود بسر می‌برد، اما زمانی که ورود کالای خارجی در کشور کاهش یابد در مقابل فضا برای تولیدات ایرانی بیشتر می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه گفت: اگر بخواهیم در هر تولیدی موفق عمل کنیم، باید سری به گذشته و نوع محصولاتی که در رابطه با آن محصول وارد شده است بزنیم و با مراجعه به اداره آمار می توان اطلاعاتی را درباره نوع واردات یا تولیدات آن محصول اخذ کرد.

به گفته نصیری، هم اکنون ۱۷۰۰ واحدصنفی توزیع کننده لوازم خانگی فلزی در تهران وجود دارد./باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟