اخبار لوازم خانگی سایر خبرها لوازم خانگی ایرانی

تصمیم گیری های مقطعی مانع از تحقق شعارسال است

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس ستاد برنامه ریزی و اجرایی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران گفت: مشکلات فعلی تولید ناشی از تصمیم گیری های مقطعی و عدم حرکت بر اساس یک استراتژی مدون و مشخص است.

دکتر حبیب الله انصاری دبیرکل و رئیس ستاد برنامه ریزی و اجرایی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با بیان اینکه زمینه های لازم در مسیر توسعه اقتصادی کشور طی سه سال اخیر شکل نگرفته بیان داشت: تعدد سازمان های حاکمیتی و حتی موازی آنها و عدم توجه به جایگاه فعلی و جایگاه آینده کشور از جمله دلایل این مسئله است.

وی با اشاره به پتانسیل های عظیم ایران در حوزه مواد معدنی و کانی افزود: دامنه توسعه صنعتی ایران می تواند به صادرات به کشورهای مختلف متصل شود اما اینکه ما با این حد از ظرفیت های معدنی و علمی به وضعیت فعلی دچار شدیم ناشی از تصمیم گیری های مقطعی و عدم حرکت بر اساس یک استراتژی مدون و مشخص است.

رئیس ستاد برنامه ریزی و اجرایی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با اظهار اینکه تصمیمات مقطعی در حاکمیت مبتنی بر چارچوب و بررسی های کارشناسانه نیست گفت: به عنوان مثال برای تحقق تصمیم افزایش توان قطعه سازی در داخل کشور باید زمینه های سرمایه گذاری، تأمین نیازهای نقدینگی و بهره برداری فراهم شود.

همچنین، الهی بیان داشت: یک محصول نهایی متعلقاتی دارد که تولید آن در ایران ممکن نیست و از طرفی سیستم پولی کشور واردات را با مشکل مواجه کرده است.

وی افزود: با این شرایط نه تنها کارخانجات رونق پیدا نمی کنند چه بسا به دلیل ناقص بودن قطعات تولیدی، در تولید محصول نهایی نیز دچار مشکل خواهند شد.

تولید کننده لوازم التحریر و نوشت افزار با تأکید بر اینکه صنوف متعدد در کشور نیازمند کارشناسی های متفاوت و قوانین مجزا هستند و نمی توان نسخه رونق لوازم خانگی را در صنعت نوشت افزار هم به کار گرفت گفت: به دلیل بی توجهی به این موضوع نه تنها رونق تولید محقق نمی شود بلکه تولید متضرر نیز خواهد شد./رادیو گفت و گو

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مونتاژ لوازم خانگی در ایران محدود می‌شود

admin

رشد 9 درصدی خانه های هوشمند در سال جاری

زهرا سیاحی

نقاط حادثه‌خیز شهرک‌های صنعتی باید ایمن سازی شود/ تلاش برای رونق تولید درسال جدید

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه