اخبار لوازم خانگی

شناسایی نیازمندی‌های طراحی و تولید فرش دستباف ایران آغاز شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از آغاز شناسایی نیازمندی‌ها و چالش‌های ...

بهنام وحیدی | 4 سال قبل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از آغاز شناسایی نیازمندی‌ها و چالش‌های پیش روی طراحی و تولید فرش دستباف ایران خبر داد.

علی رهبری با ابراز امیدواری در خصوص افزایش همکاری هم در زمینه سیاستگذاری و هم اجرا، به معرفی محورهای تفاهم‌نامه منعقد شده با مرکز ملی فرش ایران پرداخت و گفت: آموزش، ترویج و فرهنگ‏ سازی برای استفاده از تجارت الکترونیکی در صنعت فرش دستباف، توسعه زیرساخت‌های سیستمی به منظور مدیریت زنجیره تجاری فرش دستباف شامل شناسه کالا و رهگیری و نیز تسهیل و حمایت از ظهور کسب‏ و کارهای نوآورانه (استارتاپ ها) و نقش ‏آفرینی شرکت ‌های دانش ‏بنیان و کارآفرین به ‌منظور توسعه کاربردهای تجارت الکترونیکی در صنعت فرش اعم از بازارهای داخلی و خارجی سه محور اصلی تفاهم نامه هستند.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی افزود: با انعقاد این تفاهم نامه، ضمن معرفی نقشه راه برگزاری Reverse Pitch در ماه آتی با همکاری مرکز ملی فرش در حوزه صنعت فرش، گام اول این رویداد را آغاز نموده و شناسایی نیازمندی‌ها و چالش‌های مطرح در حوزه طراحی و تولید فرش را به عنوان مهمترین بخش برای ارائه راهکارهای نوآورانه و فناورانه، در دستور کار قرار خواهیم داد؛ به نحوی که اجرای این موارد، بر بستر تجارت الکترونیک صورت خواهد گرفت.

وی ضمن تاکید بر تسهیل و حمایت از ظهور کسب و کارهای نوآورانه (استارتاپ‌ها) و نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش بنیان و کارآفرین جهت توسعه کاربردهای تجارت الکترونیکی در صنعت فرش، حمایت همه جانبه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی را جهت اجرا و پیاده سازی ایده‌های نوآورانه جهت برآوردن نیازهای حاکمیتی، اعلام نمود.

همچنین فرشته دستپاک، رئیس مرکز ملی فرش ایران نیز، ضمن تاکید بر اهمیت نقش استارت آپ ها در رفع مشکل فروش فرش در بازار داخلی و خارجی و همچنین رفع ایرادات فنی که در فرآیند تولید فرش وجود دارد، عنوان کرد: استارتاپ ها می‌توانند با ایده‌های نو درحوزه نیازهای موجود در صنعت فرش پاسخ مناسبی به این صنعت ارائه دهند و هرگونه حمایت مرکز ملی فرش را در این خصوص اعلام نمود.

گفتنی است تفاهم نامه همکاری فی مابین مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و مرکز ملی فرش ایران در راستای راه اندازی و توسعه تجارت الکترونیکی صنعت فرش امضا شده است./مهر

انتهل

نظر شما چیست؟