لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

وفور لوازم خانگی قاچاق در بازار/مدعیان مدرک ارائه کنند

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، در حالی که بازار مملو از لوازم خانگی قاچاق است وزیر صمت عنوان کرده هر کسی مدعی است مدرک ارائه کنید.

واردات لوازم خانگی سال گذشته در راستای حمایت از تولید داخل در لیست کالا‌هایی که واردات آن‌ها ممنوع است قرار گرفت تا در شرایط جنگ اقتصادی ارز کشور بی جهت برای کالا‌هایی که در کشور ظرفیت تولید آن وجود دارد خارج نشود.

بر اساس اعلام وزات صنعت در ۵ ماهه امسال یک میلیون و ۵۵۱ هزار دستگاه لوازم خانگی در کشور تولید شده است که نشان دهنده ظرفیت بالای صنعتگران کشور در این بخش است.

اما نکته جالب توجه در این بخش می‌توان به وفور کالا‌های با برند خارجی در بازار اشاره کرد که علی رغم ممنوعیت واردات، اما همچنان به راحتی در دسترس قرار دارد و سایت های اینترنتی نیز به راحتی آنها را عرضه می کنند تا جایی که با بیمه به دست مصرف کننده می رسانند.

پیش‌تر مرتضی میری رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار کرده بود: این موضوع دو بخش دارد، بخش اول مربوط به کالا‌های خارجی است که به صورت قاچاق وارد و عرضه می‌شود و بخش دوم کالا‌هایی هستند که در آن‌ها تقلب صورت می‌گیرد بدین صورت که کالای مرغوب ایرانی را انتخاب کرده و با تغییر برند، آن‌ها را به عنوان کالای خارجی به فروش می‌رسانند.

به گفته وی، افراد متخلف در انبار‌هایی که در اختیار دارند برند‌هایی کالا‌ها را تغییر می‌دهند به گونه‌ای که مصرف کننده قادر به تشخیص آن نیست و نکته مهم‌تر این است که جنس ایرانی که قیمت آن ارزان‌تر است را با قیمت بالاتر به اسم خارجی عرضه می‌کنند.

البته رضا رحمانی وزیر صمت در جدیدترین اظهار نظر درباره برند‌های جعلی در بازار گفت: اگر کسی ادعایی دارد، خودش مدارک ارائه کند، اگر این موضوع صحت دارد رئیس این اتحادیه باید خودشان پیگیری کنند.

به گزارش میزان، همچنین حمیدرضا غزنوی سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی در گفتگو با میزان گفت: لوازم خانگی قاچاق به صورت کاروانی به کشور وارد و جابجا می‌شوند.

غزنوی با بیان اینکه قاچاق لوازم خانگی نسبت به سال گذشته ۱۰۰درصد رشد داشته است، خاطرنشان کرد: لوازم خانگی قاچاق در حال پر کردن جای خالی بازار لوازم خانگی خارجی است و در قبال آن ارز کشور در حال خارج شدن است.
اکنون باید در انتظار بود که وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای حمایت از تولید داخل در برابر قاچاق لوازم خانگی چه رویه‌ای را در پیش خواهد گرفت.

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

زیان تولید داخل از تصمیم سوال برانگیز نعمت زاده/ تعرفه واردات از ترکیه را کاهش ندهید

admin

کانون برق و الکترونیک بستر مناسبی برای اشتغال‌زایی فارغ التحصیلان دانشگاهی است

admin

جزییات جلسه اطلاع رسانی طرح شناسه کالای لوازم خانگی

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه