تلویزیون سام الکترونیک
لوازم خانگی جی پلاس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

قاچاق لوازم خانگی از مناطق آزاد چند درصد است؟

قاچاق لوازم خانگی

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، عضو انجمن واردكنندگان لوازم خانگی گفت: واردات قاچاق لوازم خانگی  از مناطق آزاد به سرزمین اصلی بین هشت تا 15 درصد است.

مهندس حمیدرضا منصفی اصفهانی عضو انجمن واردکنندگان لوازم خانگی بیان کرد: قاچاق لوازم خانگی از مناطق آزاد میانگین بین 8 تا 15 درصد و ورود کالا از مناطق آزاد بسیار کم است لذا نمی توان انگشت اتهام را به سمت مناطق آزاد اشاره کرد.

وی افزود: اگر هیچ حایلی بین مناطق آزاد و منطقه اصلی نباشد قاچاق هم از این قسمت انجام خواهد شد. لذا مناطق آزاد باید حصار کشی شده و امنیت هم در اطراف آن برقرار باشد، علاوه براین کنترل محل تردد افراد بومی منطقه آزاد نیز ضروری است.

عضو انجمن واردکنندگان لوازم خانگی گفت: ورود برخی کالاهای قاچاق به دلیل کم دقتی و یا نبود امکانات به سرزمین اصلی باید برای فرد توجیه اقتصادی داشته باشد زیرا مناطق آزاد هزینه هایی دارد که روی قیمت تمام شده موثرند.

منصفی با بیان اینکه واردات کالای همراه مسافر تا سقف 80 دلار مجاز است گفت: واردات کالای به سرزمین اصلی بین هشت تا 15 درصد است اما حجم گسترده کالای قاچاق ناشی از امکانات و تصمیمات جزیره ای هر استان و یا منطقه است.

وی با بیان اینکه اگر کالایی از محدوده منطقه آزاد تجاری ولو یک متر هم خارج شود کالای قاچاق محسوب می شود، افزود: عوارض گمرکی و معافیت ها صرفاً برای همان منطقه و یا شهر هستند لذا اگر کالا از آن منطقه خارج شود طبق قانون شامل قوانین مبارزه با قاچاق کالا خواهد شد.

عضو انجمن واردکنندگان لوازم خانگی با تأکید بر اینکه قاچاق در مناطق آزاد سهم کمی از قاچاق کل کشور را دارد ابراز داشت: امیدواریم با افزایش نظارت ها میزان ورود کالا و البته سایر بخش ها به صفر برسد. / دنیای لوازم خانگی

انتهای پیام/

emersan

اخبار مرتبط

لوازم خانگی چینی با مارک‌های تقلبی؛ بلای بازار ایران

admin

شناسایی انبار احتکار لوازم خانگی به ارزش ۳ میلیارد ریال

نفیسه رحیمی

کشف لوازم خانگی قاچاق به ارزش ۱میلیارد ریال در پردیس

admin

ارسال دیدگاه