برچسب انرژی لوازم خانگی
اخبار لوازم خانگی

برچسب انرژی لوازم خانگی فروشگاه‌ها کنترل می‌شود

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه از کنترل برچسب انرژی لوازم خانگی برقی در ...

نفیسه رحیمی | 4 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه از کنترل برچسب انرژی لوازم خانگی برقی در فروشگاه‌های استان خبر داد و گفت: با نصب برچسب انرژی روی محصولات خانگی، مصرف‌کنندگان از میزان بازدهی انرژی مطلع می‌شوند.

محمودرضا نیازی روز پنجشنبه افزود: یکی از الزامات سازمان ملی استاندارد در زمینه تجهیزات انرژی بر خانگی از جمله یخچال، کولرآبی، اجاق گاز، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و سایر محصولات نصب برچسب انرژی لوازم خانگی است.

وی اظهار داشت: از ابتدای امسال در جریان بازرسی از مراکز عرضه محصولات برقی که شامل سه هزار و ۵۱۹ وسیله خانگی بوده است، تعداد ۱۱۵ قلم لوازم خانگی (عمدتا اجاق گاز) فاقد برچسب انرژی و ۲۰ قلم لوازم خانگی با جعل رتبه انرژی شناسایی شده است.
به گفته او پس از انجام بازرسی ها و تایید تخلف ضمن اطلاع دادن به تولیدکنندگان نسبت به جمع آوری محصولات، از فروشندگان نیز تعهد عودت گرفته می شود.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه با بیان اینکه در صنایع مختلف امروزی یکی از مهمترین پارامترهای تولید محصولات توجه به کارایی یا بازدهی است که تا حد ممکن این ضرایب بهینه شوند، گفت: از آنجایی که  این برچسب روی کالا نمایانگر این بازدهی است بازرسی های انجام شده توسط این اداره کل تشویق واحدهای تولیدی به رقابت سالم در این عرصه و تولید محصولات با کیفیت است.

به گزارش ایرنا، نیازی به مصرف کنندگان لوازم خانگی برقی توصیه کرد: در هنگام خرید حتماً به رده انرژی آن توجه ویژه کنند زیرا کالاهایی با رتبه های انرژی پایین، موجب افزایش هزینه های برق مصرفی در سبد خانوار می شود، بر این اساس ضروری است که مصرف کنندگان با استفاده از لوازم برقی با رتبه A و B، در هزینه های برق مصرفی صرفه جویی کنند.

او همچنین به مردم توصیه کرد در هنگام خرید محصولات خانگی برقی با ارسال کد ۱۰ رقمی درج شده زیر علامت استاندارد به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ به صورت رایگان از اصالت کالا اطمینان حاصل کنند.

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟