لوازم خانگی سام
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

رشد مطلوب تولیدات لوازم خانگی در ۴ ماه نخست سال جاری

تولیدات لوازم خانگی

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، سعید زرندی از رشد مطلوب تولیدات لوازم خانگی در ۴ ماه نخست امسال خبر داد.

معاون وزیر صمت بیان کرد: بخش عمده تولیدات لوازم خانگی در گذشته دست خارجی‌‌ها بود و امروز در آمارها می‌بینیم رشد فزاینده‌‌ای برای تامین نیاز داخلی داریم.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در نهمین هفته از پویش ملی «تولید، تداوم امید» در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز در آیین گشایش خط تولید کیسه‌های زیست‌تجزیه‌پذیر گفت: اقدام اول برای بهره‌وری سرمایه احیا واحدهای تعطیل و راکد است که از ابتدای سال بیش از ۴۳۰ واحد تعطیل به چرخه کار برگشته‌اند.

سعید زرندی اظهار داشت: موضوع بهره‌وری سرمایه یکی از مهم‌ترین موضوعات کشور است که برای آن سه اقدام را آغاز کرده‌ایم.

وی گفت: چرا یک سرمایه‌گذار باید از صفر شروع به کار کند در‌حالی‌که تعداد زیادی واحد تعطیل و یا نیمه‌تمام داریم.

زرندی افزود: اقدام دوم، تکمیل واحدهای نیمه‌تمام است به‌طوری‌که در حال حاضر ۱۳ هزار واحد بالای ۶۰‌درصد پیشرفت فیزیکی در کشور وجود دارد .

معاون طرح و برنامه اظهار کرد: تا پایان سال ۲۰۰ طرح مهم و ملی با عنوان پویش ملی «تولید، تداوم امید» شکل خواهد گرفت و با توجه به شرایط تحریمی کشور، روند خوبی در پیشبرد طرح‌های گشایشی در کشور طی شده است.

زرندی بیان کرد: اقدام سوم در بهره‌وری سرمایه، افزایش ظرفیت تولید است.

وی افزود: تعداد زیادی واحد زیر ۵۰ درصد فعالیت می‌کنند که برای ۱۴ صنعت برنامه‌ریزی کرده‌ایم، ظرفیت تولید آنها را افزایش دهیم.

زرندی با اشاره به اینکه باید در مجموعه کشور به سمت کالای ایرانی حرکت کنیم،عنوان کرد: در زمان حاضر دو هزار و۵۰۰ ردیف کالای وارداتی مجوز تولید داخلی دریافت کرده‌اند.

معاون وزیر صمت بیان کرد: بخش عمده تولیدات لوازم خانگی در گذشته دست خارجی‌‌ها بود و امروز در آمارها می‌بینیم رشد فزاینده‌‌ای برای تامین نیاز داخلی داریم.

انتهای پیام/

emersan

اخبار مرتبط

بهار دوباره اقتصاد ایران/رشد 40 درصدی تولید لوازم خانگی در سال95

admin

ثبت سفارش 4 کالای لوازم خانگی منوط به اخذ شناسه شد

نفیسه رحیمی

تولیدکنندگان فرماندهان جنگ اقتصادی هستند/ ممنوعیت واردات 1448 قلم کالا به کشور

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه