لوازم خانگی سام
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

موضوع احتکار لوازم خانگی صحت ندارد

احتکار لوازم خانگی

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی مشهد گفت: در بازار کالا به وفور وجود دارد و مشکل کمبود جنس نداریم. موضوع احتکار لوازم خانگی صحت ندارد زیرا برای یک فروشنده صرفه اقتصادی ندارد که کالایی را احتکار کند.

رضا رزقیان‌مقدم در خصوص وضعیت بازار لوازم خانگی و با تاکید بر این که موضوع احتکار لوازم خانگی صحت ندارد، اظهار کرد: فروشگاه‌های اتحادیه لوازم‌ خانگی حق گران‌ کردن ندارند و اگر گرانی هم صورت می‌گیرد، از سمت‌ شرکت‌ها بوده که مجوز آن را از سازمان صنعت، معدن و تجارت می‌گیرند. گرانی دلار دلیل گرانی لوازم خانگی نیست بلکه واردات لوازم خانگی با ارز نیمایی با قیمت ۲۱ هزار تومان دلیل گرانی است و اگر محصولی با قیمت جدید دلار وارد شود، شاهد افزایش قیمت خواهیم‌ بود.

وی افزود: در بازار جنس به فراوانی وجود دارد و مشکل کمبود جنس نداریم و موضوع احتکار لوازم خانگی صحت ندارد، زیرا برای یک فروشنده صرفه اقتصادی ندارد که کالایی را احتکار کند.

رزقیان‌مقدم با اشاره به لزوم آمارگیری از شرکت‌های معتبر و نمایندگی‌ها، تصریح کرد: گزارش‌های میدانی بازار اعتبار چندانی ندارد، زیرا از یک فروشنده واحد کوچک که شاید اطلاعات چندانی در این زمینه ندارد، گزارش گرفته‌ می‌شود که صحت ندارد، ملاک فروشگاه‌های معتبر و نمایندگی‌ها هستند.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی مشهد در خصوص آمار شکایات مرجوعی به اتحادیه عنوان کرد: اگر کالا بالاتر از قیمت مصوب فروخته‌ شود، برخورد قانونی صورت می‌گیرد. از ابتدای سال ۹۹، ۱۶۴ مورد شکایت ثبت شده که از این تعداد تنها حدود ۲۷ مورد به تعزیرات و اتاق اصناف منتقل و مابقی در اتحادیه حل ‌و فصل شده‌ است. همچنین موارد این شکایات، امتناع از تحویل کالا توسط فروشنده، گران‌فروشی و… بوده‌ است.

به گزارش ایسنا، امیر دلداری، مدیر نظارت و بازرسی اتاق اصناف مشهد نیز در خصوص قیمت لوازم خانگی، اظهار کرد: افزایش قیمت لوازم خانگی دست شرکت‌ها نیست، با افزایش قیمت لوازم خانگی مواجه نخواهیم بود و دستورالعملی در این زمینه داده‌ نشده‌ است.

وی اضافه کرد: هرگونه افزایش قیمتی باید توسط سازمان حمایت از مصرف ‌کنندگان تایید شود و افزایش قیمت صرفا توسط فروشنده، تخلف محسوب می‌شود. چنین مواردی شایعاتی‌ است که گاهی دامن‌ زدن به آنان، باعث آشفتگی بازار می‌شود.

انتهای پیام/

emersan

اخبار مرتبط

دستگیری محتکر ۴۰ میلیارد ریالی لوازم خانگی در آمل

admin

جدیدترین قیمت تلویزیون های جی‌پلاس در ایران اعلام شد+لیست قیمت

بهنام وحیدی

افزایش 10 درصدی قیمت لوازم خانگی نسبت به سال گذشته

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه