لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

اختصاص ۲۷۰ میلیون دلار برای داخلی ‌سازی لوازم‌ خانگی

داخلی ‌سازی لوازم‌ خانگی
xvision
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با اشاره به داخلی ‌سازی ۲۲۰ میلیون دلاری در صنعت لوازم خانگی در سال گذشته، ابراز امیدواری کرد امسال بتوانیم حدود ۵۰ میلیون دلار بیش از پارسال به داخلی ‌سازی لوازم‌ خانگی اختصاص دهیم.

عباس ‌هاشمی با اشاره به برگزاری میزهای جدید ارتقای داخلی‌سازی محصولات بخش صنعت، افزود: در صنعت لوازم‌خانگی با گستره‌ای از میزان داخلی‌سازی در کالاهای مختلف مواجه‌ایم، به طوری که در صنعت لوازم خانگی گازسوز، داخلی ‌سازی بیش از ۹۰ درصدی اتفاق افتاده است.

وی گفت:‌ در عین حال پایین‌ترین میزان داخلی‌سازی مربوط به تلویزیون است که ۳۵ درصد بوده و در اکثر کشورهای تولیدکننده تلویزیون نیز به همین اندازه است، زیرا «ماژول» که بالاترین ارزش را در بین قطعات متشکله تلویزیون دارد، فقط توسط سه برند بزرگ در جهان تولید می‌شود.

هاشمی بیان‌داشت: در تولید مایکروویو (ماکروفر) نیز ساخت داخل ۷۰ درصدی را شاهدیم، به طوری که فقط «مگنترون»  آن که وظیفه طبخ و گرم کردن غذا را برعهده دارد، از خارج وارد شده و بقیه اجزا و قطعات آن ساخت داخل است.

وی خاطرنشان‌کرد: امروز در قطعات و تجهیزاتی همچون کندانسور، اواپراتور، بردهای الکترونیکی، انواع موتورها، همچنین ورق، شیشه، شیرآلات، ترموستات و برخی مواد پتروشیمی مورد استفاده در لوازم‌خانگی، اتفاقات خوبی را در عرصه داخلی ‌سازی لوازم‌ خانگی شاهدیم.

این مقام صنفی، از راه‌اندازی یک دپارتمان قطعه‌سازی در انجمن صنایع لوازم خانگی ایران خبر داد که در آن قطعه‌سازان و تولیدکنندگان محصولات نهایی به‌هم‌رسانی می‌شوند.

به گزارش ایرنا، وی ادامه‌داد: در این دپارتمان، قطعاتی که نیازمند داخلی‌سازی است به اشتراک گذاشته می‌شود و همین مساله با توجه به محدودیت‌هایی که صنعتگران با آن مواجه‌اند، گشایش‌های خوبی در ساخت و داخلی‌سازی قطعات و تجهیزات ایجاد کرده است.

هاشمی، به طور نمونه از اقدام برای داخلی‌سازی بردهای الکترونیکی ماکروفرها، اجاق‌گازها و فرها، همچنین پمپ‌های تخلیه لباسشویی‌ها، پمپ‌های پکیج‌های گرمایشی و غیره با به اشتراک گذاشتن نیازمندی‌ها در همین دپارتمان خبر داد و افزود: اکنون صنعتگران به دنبال داخلی‌سازی بردها و الکتروموتورهای اسپلیت‌یونیت‌ها هستند.

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

بازگشت لوازم خانگی کره ای به بازار

بهنام وحیدی

مشمولان فاز نخست دريافت کارت اعتباری 10 ميليونی معرفی شدند

admin

افزایش قیمتی برای لوازم خانگی اعلام نکرده‌ایم

admin

ارسال دیدگاه