لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
آموزش

علت بوی گاز پکیج چه می تواند باشد

علت بوی گاز پکیج
xvision

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، هنگامی که بوی گاز در خانه به مشام می رسد، همه اعضای خانواده احساس خطر می کنند و سعی دارند تا منشا آن را پیدا کنند. گاهی اوقات ممکن است این بوی گاز ناشی از به درستی بسته نشدن ولوم اجاق گاز باشد و یا در بعضی مواقع این بوی گاز از پکیج خارج می شود. در این شرایط شاید برای شما این سوال پیش بیاید که علت بوی گاز پکیج چیست؟ با ما همراه باشید تا با دلیل این موضوع آشنا شوید.

علاوه بر بوی گاز احتمال دارد بوی سوختگی و دود نیز از پکیج خارج شود و این موضوع شما را نگران کند. به همین خاطر ما علاوه بر علت بوی گاز پکیج به علت بوی دود از پکیج نیز اشاره خواهیم کرد. شایان ذکر است که اگر تخصص و دانش کافی در تعمیر لوازم خانگی و پکیج ندارید به هیچ عنوان به تنهایی اقدام به تعمیر دستگاه نکنید و به پیشنهاد ما بهتر است با یک تعمیرکار ماهر و متخصص تماس بگیرید.

علت بوی گاز پکیج

علت بوی گاز پکیج

زمانی که در اطراف پکیج خود بوی گاز استشمام می کنید و متوجه خروج گاز از آن شده اید قبل از هر چیزی بهتر است اقداماتی را انجام دهید تا جلوی بروز حوادث خطرناک گرفته شود. منظور از این اقدامات خاموش کردن پکیج و بستن شیر گاز متصل به آن است. سپس درب خانه و پنجره های اطراف را باز کنید تا در صورتی که گاز در محیط خانه پخش شده باشد، سریعا خارج شود و باعث آتش سوزی و یا نفس تنگی افراد خانه نشود. اگر پکیجتان برقی است کابل آن را از پریز خارج کنید. در این مدت هیچگونه آتش را شعله ور نکرده و از روشن کردن اجاق گاز و پخت غذا روی آن پرهیز کنید. حال بعد از انجام این اقدامات می توانید به دنبال علت بوی گاز پکیج باشید.

طراحی و ساخت برخی از پکیج ها به گونه ای بوده که یک سنسور و سیستم هوشمند جهت حفظ ایمنی تعبیه شده است. این سیستم وظیفه تشخیص نشتی گاز و مشکلات دستگاه و جلوگیری از بروز اتفاقات ناگوار نظیر انفجار پکیج را دارد. هنگامی که این سنسور نشتی را در پکیج تشخیص می دهد به صورت خودکار دستگاه را خاموش می کند. این موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد گمان کنند دستگاه دچار مشکل شده و بی دلیل خاموش و روشن می شود. اما علت خاموش و روشن شدن پکیج به نشت گاز و سنسور هوشمند ارتباط دارد.

علت بوی گاز پکیج

بر اساس تجربه متخصصان و ساختار پکیج، عموما هنگامی که عمر مفید دستگاه بگذرد و به اندازه کافی کار کرده باشد احتمال نشت بوی گاز از پکیج بیشتر است. البته برخی از تعمیرکاران این موضوع را یکی از دلایل اصلی بوی پکیج می شمارند زیرا استهلاک و خرابی قطعات باعث خروج گاز از دستگاه می شود. اگر به تازگی پکیج خود را خریداری کرده اید و بوی بد گاز از آن به مشامتان می رسد، علت آن مربوط به نصب دستگاه است. نصب غیر اصولی مشکلات زیادی را به همراه دارد که یکی از خطرناک ترین آنها نشت گاز است. برای رفع این مشکل با نمایندگی خدمات پس از فروش پکیج خود تماس بگیرید تا یک نصاب ماهر برای نصب دستگاه شما فرستاده شود.

علت بوی گاز پکیج

خروج گاز از شلنگ و اتصالات دستگاه

علت بوی گاز پکیج

خروج گاز از شلنگ و اتصالات دستگاه یکی از علت های خروج بوی گاز از پکیج است که به دلیل پیچ خوردگی و یا کهنگی، ترک و سوراخ های ریز روی شلنگ گاز پکیج ایجاد می شود و در نتیجه سبب نشت گاز از پکیج خواهد شد.

زمانی که به دنبال علت بوی گاز پکیج هستید علاوه بر شلنگ، اتصالات دیگر دستگاه را نیز بررسی نمایید مخصوصا لوله هایی که به پکیج وصل می شوند. گاهی احتمال دارد در هنگام نصب اشتباهی صورت بگیرد و یا فشار زیادی به پکیج وارد شود و این موضوع منجر به شل شدن اتصالات دستگاه و شل شدن لوله ها و شلنگ های متصل به پکیج شود. جهت اطمینان خاطر از وجود نشتی و پیدا کردن محل دقیق آن می توانید روی شلنگ، لوله و تمام اتصالات دستگاه کف صابون را پخش کنید تا نسبت به تعویض آن قطعه اقدام نمایید.

نشت گاز از شیر برقی علت بوی گاز پکیج

علت بوی گاز پکیج

نشت گاز از شیر برقی علت بوی گاز پکیج است. شیر برقی گاز وظیفه تنظیم فشار گاز در هنگام سوختن مشعل را دارد به همین خاطر اگر این قطعه دچار مشکل شود و فشار گاز تنظیم نباشد بوی گاز از دستگاه به مشام شما می رسد. در صورتی که می خواهید مطمئن شوید علت بوی گاز مربوط به خرابی این قطعه است، با یک متخصص تماس بگیرید تا با تعویض شیر برقی مشکل را حل کند.

علت بوی سوختگی از پکیج

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که نزدیک پکیج خود بروید و بوی سوختگیی را از داخل دستگاه حس کنید. به طور معمول علت بوی سوختگی از پکیج به برد آن مربوط می شود. اگر برد دستگاه اتصالی کند و یا قطعه ای از آن بسوزد انتظار می رود که بوی سوختن از سوی دستگاه به وجود آید.

زمانی که پکیج خود را از حالت تابستانه روی حالت زمستانه قرار می دهید ممکن است بوی بد و بوی سوختگی را حس کنید. شما به مدت چند ماه از دستگاه استفاده نکرده اید و این موضوع باعث شده تا گرد و غبار زیادی رو قطعات آن تجمع پیدا کند و زمانی که پکیج روشن می شود بوی سوختگی ایجاد می شود. اما بعد از گذشت مدتی این بو از بین خواهد رفت.

علت بوی گاز پکیج

علت بوی دود از پکیج

علت بوی دود از پکیج مربوط به دو بخش می شود که بخش اول خرابی و ایراد مشعل بوده و بخش دوم نصب اشتباه دودکش پکیج است. هنگامی که دودکش به درستی نصب نشده باشد امکان خروج دود شعله و احتراق دستگاه وجود نخواهد داشت و در نتیجه بوی دود ایجاد می شود. توجه داشته باشید که این موضوع بسیار مهم و جدی است و حتما باید به آن توجه داشته باشید تا دچار مشکلات بزرگ تری نشوید.

خرابی مشعل باعث سوختن ناقص گاز شده و بوی دود ایجاد می کند. گاهی اوقات سر مشعل کثیف بوده و باعث بروز این مشکل می شود اما در برخی مواد خود مشعل ایراد دارد و باید نسبت به تعویض آن با کمک یک تعمیرکار ماهر اقدام نمایید. یکی از نشانه های این مشکل، تغییر رنگ شعله از آبی به زرد و یا نارنجی است.

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

تست کردن کنترل تلویزیون و ریموت لوازم خانگی + ویدیو آموزشی

بهنام وحیدی

علت باد گرم کولر گازی چیست؟ + ویدیو

بهنام وحیدی

راه های کاهش مصرف انرژی در پاییز و زمستان

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه