بخوانید:
لوازم خانگی جی پلاس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

افزایش تولید لوازم خانگی در ۹ ماهه امسال

رشد تولید لوازم خانگی
snowa

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، تولید لوازم خانگی در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال در یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی و تلویزیون به ترتیب با افزایش ۲۸.۵ درصد، ۵۹.۱ درصد و ۵۷.۶ درصد مواجه بوده است.

بررسی آمارهای وزارت صمت از وضعیت تولید لوازم خانگی در ۹ ماهه امسال نشان می‌دهد که طی ۹ ماهه سال جاری یک میلیون و ۴۸۴ هزار دستگاه یخچال و فریزر توسط تولیدکنندگان داخلی تولید شده است، این در حالیست که سال گذشته یک میلیون و ۱۵۵ هزار دستگاه از این محصول تولید شده بود. بدین ترتیب تولید یخچال و فریزر در ۹ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۸.۵ درصدی یافته است.

همچنین در ۹ ماه امسال ۷۶۹ هزار و ۴۰۰ دستگاه ماشین لباسشویی در کشور تولید شده است. این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل ۴۸۳ هزار و ۶۰۰ دستگاه تولید شده بود. بنابراین تولید ماشین لباسشویی در ۹ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵۹.۱ درصدی یافته است.

در ۹ ماه امسال ۹۰۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه انواع تلویزیون توسط تولیدکنندگان داخلی تولید شده است، این در حالیست که در مدت مشابه پارسال نصف این حجم، یعنی تنها ۵۷۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه تولید شده بود.بدین ترتیب تولید انواع تلویزیون در ۹ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵۷.۶ درصدی یافته است.

همچنین در ۹ ماه امسال ۷۸۶ هزار و ۱۰۰ دستگاه کولر آبی در کشور تولید شده است. این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل ۸۶۲ هزار دستگاه تولید شده بود. بنابراین تولید کولر آبی در ۹ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۸.۸ درصدی یافته است.

انتهای پیام/

pakshoma
emersan

اخبار مرتبط

تولید ۹۵ هزار یخچال فریزر در واحدهای تولیدکننده لوازم‌ خانگی قم

نفیسه رحیمی

مشتریانی که تاوان بی تعهدی شرکت ها را می دهند

بهنام وحیدی

بدعهدی کُره‌ای‌ها،یک فرصت اقتصادی است/تولیدات داخلی باید سهم بازار خود را پس بگیرد

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه