تلویزیون سام الکترونیک
بخوانید:
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

سرمایه‌گذاری هزار میلیارد ریالی بخش لوازم خانگی برقی در ماکو محقق شد

تولید لوازم خانگی
pakshoma

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت : واحد تولیدی “صنعت‌فر سازان ماکو” مستقر در شهرک صنعتی این شهرستان با یک هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری، سالانه ۶۶۵ هزار عدد انواع لوازم خانگی برقی تولید و به بازارهای داخلی عرضه می کند.

ابراهیم جلیلی روز یک‌شنبه اظهار داشت: این شرکت تولید کننده انواع لوازم خانگی برقی در سال ۱۳۹۱ با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد ریالی شروع به فعالیت کرده و هم اکنون سرمایه گذاری آن به یک هزار میلیارد ریال رسیده است.

وی با بیان اینکه این واحد تولیدی ۲۱۰ نفر اشتغال زایی داشته، افزود:  محصولات این شرکت شامل فر برقی، جارو برقی، بخاری برقی و ماکروویو است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: محصولات این واحد تولیدی علاوه بر عرضه در مناطق آزاد به داخل کشور نیز صادر می شود.

جلیلی اضافه کرد: هم اکنون این واحد تولیدی محصول جدید خود را با عنوان ماکروویو به تعداد ۱۰۰ هزار دستگاه در سال تولید کرده و در حال صادرات آن است.

منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد کشور به لحاظ محدوده جغرافیایی منطبق بر شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان است؛ این منطقه در دولت تدبیر و امید به الگویی برای اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا، مساحت این منطقه حدود چهار هزار کیلومتر مربع بوده و به تنهایی بیش از ۷۵ درصد کل مساحت مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده و دومین منطقه آزاد بزرگ دنیاست.

این منطقه در مجاورت ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰کیلومتر است.

ipemdad
butaneindustrial
emersan

اخبار مرتبط

تولید لوازم خانگی در هشت ماه امسال رشد کرد

نفیسه رحیمی

تولید ۹۵ هزار یخچال فریزر در واحدهای تولیدکننده لوازم‌ خانگی قم

نفیسه رحیمی

افزایش 52 درصدی تولید انواع لوازم‌ خانگی

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه