تلویزیون سام الکترونیک
بخوانید:
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی
«ال کا ایران» گزارش می دهد؛

نقص فنی تلویزیون های ایکس ویژن 55XTU745 و 55XTU645 + ویدیو

نقص فنی تلویزیون های ایکس ویژن 55XTU745 و 55XTU645
pakshoma

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، در این گزارش قصد داریم به بررسی نقص فنی تلویزیون های ایکس ویژن 55XTU745 و 55XTU645 بپردازیم که مستندات آن از سوی یکی از مخاطبان ال کا ایران برای ما ارسال شده و باعث نارضایتی شدید این مشتری هوشیار شرکت مادیران شده است.

نقص فنی تلویزیون های ایکس ویژن 55XTU745 و 55XTU645

حمایت از کالای ایرانی  یک امر واجب است اما در این میان وظیفه و مسئولیتی که بر دوش تولیدکننده داخلی قرار گرفته چیست؟ قطعا تولید محصول با کیفیت که در شان و جایگاه مشتری ایرانی باشد از الزامات تولید بوده و گروه تولیدی مادیران نیز به خوبی به اهمیت این موضوع واقف است. کسب سهم عمده ای از بازار طی سال های گذشته نشان می دهد که مادیران توان تولید محصول با کیفیت را داشته  اما مشکل و  نقص فنی تلویزیون های ایکس ویژن 55XTU745 و 55XTU645 چیست ؟

سهل انگاری کنترل و کیفیت کارخانه لوازم خانگی مادیران

شرکت لوازم خانگی مادیران یکی از تولیدکنندگان به نام و مطرح کشور است که طی سال های گذشته به واسطه فعالیت های گسترده خود، سهم خوبی از بازار ایران را کسب کرده است. حمایت از کالای ساخت داخل قطعا شامل حال این شرکت لوازم خانگی خواهد بود و از همین رو یکی از مخاطبان ال کا ایران با هدف حمایت از تولید ملی عددی معادل 11 میلیون و 700 هزار تومان آن هم در این شرایط اقتصادی و معیشتی، خرج خرید یک تلویزیون ایرانی مدل 55XTU745 ایکس ویژن کرده است.

بیشتر بخوانید:

لوازم خانگی ایکس ویژن ساخت کجاست؟ + ویدیو

هوشیاری این خریدار حمایت کننده از تولید ایرانی باعث شد تا یک مشکل فنی که البته به گفته خریدار تلویزیون ایکس ویژن به تایید شرکت مادیران نیز رسیده، مشخص شود و نشان دهد که بخش کنترل و کیفیت محصول در کارخانه مادیران دچار اختلال در بررسی محصول تولیدی این کارخانه شده است.

نقص فنی تلویزیون های ایکس ویژن 55XTU745 و 55XTU645

اما نقص فنی تلویزیون های ایکس ویژن 55XTU745 و 55XTU645 چیست و چرا واحد QC مادیران توانایی کشف این مشکل را نداشته است؟ پیش از آنکه به بررسی این موضوع بپردازیم لازم است بدانید که این محصول و البته یکی دیگر از مدل های تلویزیون های ایکس ویژن نیز این مشکل را داشته و به تعداد زیاد در بازار ایران فروخته شده است.

بیشتر بخوانید :

تلویزیون های جدید ایکس ویژن را بشناسید + قیمت و مشخصات

آنطور که مشتری ناراضی مادیران می گوید مشکل و نقص فنی تلویزیون ایکس ویژن در مدل 55XTU645 نیز وجود داشته و به نظر می رسد گروه تولیدی مادیران باید فکری به حال این معضل بکند.

مشکل و نقص فنی اتصال بی سیم موبایل به تلویزیون ایکس ویژن

بر اساس مستنداتی که به دست خبرنگار ال کا ایران رسیده که در انتهای همین گزارش، ویدیوی ارسالی مخاطب را نیز مشاهده خواهید کرد، مشتری به جهت حمایت از کالای ساخت داخل و پس از پرداخت نزدیک به 12 میلیون تومان، تلویزیون ایکس ویژن 55XTU745 را خریداری و پس از راه اندازی تلویزیون در خانه متوجه نقص فنی این محصول در اتصال موبایل به تلویزیون شده است.

نقص فنی تلویزیون ایکس ویژن 55XTU745 در اتصال موبایل به تلویزیون یک خطای فنی در تولید است که از دید بخش کنترل و کیفیت کارخانه لوازم خانگی مادیران دور مانده و یا امکان رفع این مشکل وجود نداشته است. آنطور که در ویدیو ارسالی مخاطب پیداست، پس از ورود به بخش صفحه نمایش بی سیم تلویزیون هوشمند ایکس ویژن، تلویزیون به جستجوی دستگاه های قابل اتصال به خود می پردازد و پس از یافتن تلفن همراه و انتخاب آن، صفحه تلویزیون ایکس ویژن 55XTU745 پیامی را با عنوان Ready to play در صفحه نمایش خود نشان می دهد که البته در این صفحه به دلیل نقص فنی این پیام باقی خواهد ماند.

نقص فنی تلویزیون های ایکس ویژن 55XTU745 و 55XTU645

کاربر برای رفع این مشکل مجبور است کلید برگشت به عقب (Back) را بفشارد و مجدد برای اتصال بی سیم موبایل به تلویزیون تلاش کند که در بار دوم موفق به اتصال خواهد شد. اما مشکل به همینجا ختم می شود؟ خیر!!!

نقص فنی تلویزیون ایکس ویژن در پردازش و نمایش صدا و تصویر در هنگام اتصال بی سیم

همانطور که خواندید و البته در ویدیو ارسالی مخاطب نیز مشاهده می کنید، مشکل فنی تلویزیون ایکس ویژن مدل 55XTU745 تنها به خطای اتصال محدود نمی شود.

 

اگرچه اولین نقص فنی این مدل تلویزیون ایکس ویژن عدم اتصال دقیق و بدون مشکل موبایل به تلویزیون 55XTU745 است اما پس از تلاش مجدد برای اتصال صحیح، مشکل دوم نیز در این سری تلویزیون پدید می آید.

بر اساس ویدیو ارسالی مخاطب، عدم هماهنگی صدا و تصویر پس از اتصال، از دیگر مشکلات و نقص فنی تلویزیون ایکس ویژن 55XTU745 است.

در همین رابطه خریدار محصول در گفتگو با خبرنگار «ال کا ایران» عنوان کرد : بنده در تاریخ 2/11/1399 تلویزیون ایکس ویژن 55XTU745 خریداری و از همان روز اول متوجه این نقص فنی شدم. پس از تماس با بخش خدمات پس از فروش ایکس ویژن، طی دو مرحله برای بررسی مشکل به خانه بنده آمدند که در ابتدا مدعی شدند مشکل از تلفن همراه بنده است. خود تعمیرکارانی که از بخش خدمات پس از فروش ایکس ویژن آمدند با مدل های مختلف موبایل به بررسی نقص فنی در اتصال موبایل به تلویزیون ایکس ویژن 55XTU745 پرداختند و متوجه شدند که حق با بنده است و این تلویزیون است که دارای نقص فنی شده است.

وی ادامه داد : بنده برای اطمینان خاطر خود، شخصا به شو روم های مادیران در بازار رفته و قابلیت اتصال موبایل با تلویزیون در این مدل را بررسی کردم و متوجه شدم که این مشکل در تمامی محصولات مورد بررسی قرار گرفته بنده وجود دارد.

شخص خریدارا افزود : در همین رابطه پرونده ای در مادیران تشکیل شد که خودشان به این نتیجه رسیدند که این مدل تلویزیون دارای این مشکل است و در نهایت پیشنهاد دیگری را مطرح کردند.

600 هزار تومان دیگر پول بدهید تا تلویزیون را عوض کنیم

مشتری مادیران به خبرنگار ما گفت : در نهایت به بنده پیشنهاد شد تا مبلغ 600 هزار تومان دیگر پول بپردازم تا سری 55XTU645 را خریداری کنم. پیش از قبول کردن پیشنهاد، به فروشگاهی که مورد تایید مادیران بود رفتم و پس از بررسی تلویزیون 55XTU645 در حضور مدیر فروشگاه ( ال کا ایران از آوردن نام فروشگاه خودداری کرده است) متوجه شدم که این سری تلویزیون نیز این مشکل را دارد.

به گزارش خبرنگار ال کا ایران، حال چند پرسش مطرح است که انتظار می رود گروه تولیدی لوازم خانگی مادیران در پی پاسخ آن برای افکار عمومی باشد. اول آنکه چگونه و به چه علت این دو مدل تلویزیون دارای دو نقص فنی گفته شده هستند؟ آیا قطعات و پنل خریداری شده به عنوان قلب تپنده محصول برای این دو مدل تلویزیون از کیفیت قابل قبولی برخوردار نیست؟

پرسش بعدی اینکه آیا شرکت مادیران پس از بررسی صحت این موضوع چه اقدامی برای رفع این مشکل خواهد کرد؟

ال کا ایران ارسال جوابیه از سوی شرکت محترم مادیران را حق مسلم این شرکت دانسته و وظیفه خود می داند در انتشار جوابیه کوتاهی نکند.

انتهای پیام/

ipemdad
butaneindustrial
emersan

اخبار مرتبط

بهترین تلویزیون های 55 اینچی 2020

زهرا سیاحی

تلویزیون هوشمند Realme با قابلیت های ویژه

مهتاب جهاندار

مشخصات تلویزیون های نانوسل ال جی منتشر شد

مهتاب جهاندار

13 دیدگاه

صادق 05 اسفند 1399 at 1:43 ب.ظ

دقیقا بنده هم همین مشکل را دارم ولی فکر نمیکردم قابل پیگیری باشه

پاسخ
احمد 05 اسفند 1399 at 7:18 ب.ظ

دوست منم ایکس ویژن و یکیشونم اسنوا دارن ولی نمیدونم مدلشون چیه، اما فیلم با کیفیت میخواد پخش کنن کلا هنگ میکنه و یهو وسط فیلم میپره.

پاسخ
ابوالفضل ملکوتی 07 اسفند 1399 at 0:20 ق.ظ

من یه مدل 49 ال جی دارم که سال پیش خریدم از روز اول برای وصل کردن گوشی بهش مشکل داشتم. چند مدل گوشی رو تست کردم باز فرقی نمیکنه. اشکالش اینه که اول وصل میشه ولی بعداز یک دقیقه میپره بیرون. بعد باید تلویزیون و خاموش روشن کنی مجدد گوشی رو وصل کنی. دوباره بعده یکی دو دقیقه میپره بیرون. رفتم یه اندروید باکس خریدم و خلاص شدم.

پاسخ
بهنام وحیدی 07 اسفند 1399 at 3:55 ب.ظ

سیستم عاملش رو به روز رسانی کردید؟

پاسخ
ابوالفضل ملکوتی 08 اسفند 1399 at 1:47 ق.ظ

آقای وحیدی ، بله اتفاقا چندتا آپ دیت براش اومده و اینکارو هم کردم یه ایرادای دیگه اضافه شد که خنده داره. لامپ تو راه پله رو که خاموش روشن میکنن ، تلویزیون هم خاموش و دوباره روشن میشه 😁 البته فقط یک ثانیه طول میکشه. دست تعمیر کار نمیدم چون میدونم میان ابروشو درست کنن ، میزنن چشش هم کور میکنن. باهاش میسازیم. این دوستمون خیلی حال و حوصله داشته که رفته اینور و اونور. تلویزیون خارجی رو دو برابر ایرانی پول دادم پر از ایراده . چه برسه به ایرانی.

پاسخ
بهنام وحیدی 09 اسفند 1399 at 5:46 ب.ظ

مگه میشههههههههههه؟!!!!! لطفا مستندات رو برای بنده ارسال کنید. شماره من تو بخش تماس با ما هست

پاسخ
سامی 07 اسفند 1399 at 9:11 ب.ظ

من یه تلویزیون ۵۵ اینچ اسنوا دارم که همین مشکل‌را دارم.استفاده از قطعات بی‌کیفیت دلیل اصلی این ماجرا است. نصاب هم به همین موضوع اشاره داشت و گفت پنل های تلویزیون ضعیف هستند

پاسخ
سارا 09 اسفند 1399 at 7:11 ق.ظ

این مشکل در تلویزیون ایکس ویژن من هم وجود داره.ال کا ایران بگو چیکار کنیم؟

پاسخ
بهنام وحیدی 09 اسفند 1399 at 5:47 ب.ظ

سلام و ارادت. با دوستان در گروه مادیران صحبت کردیم. به زودی اعلام میکنم خدمتتون

پاسخ
ابوالفضل ملکوتی 09 اسفند 1399 at 8:24 ب.ظ

چشم در اولین فرصت میفرستم خدمتتون

پاسخ
رویا 11 اسفند 1399 at 7:10 ق.ظ

آقای وحیدی شما خودتون یک سال پیش معرفی محصول XKU635 گذاشتید و تو ویدیو گفتید که سیستم صوتی این تلویزیون با کیفیت و از مدل هارمن کاردن هستش.ما با تعریف های شما خریدیم ولی وقتی صداشو چک کردیم کیفیت صدای بلندگوهاش از کیفیت اسپیکرهای هدایای تبلیغاتی کمتر بود.ماکه رفتیم سامسونگ خریدیم راحت شدیم بیچاره اونایی که این محصولات را خریدند

پاسخ
هادی 12 اسفند 1399 at 3:05 ق.ظ

دوستان اگه ال‌جی سامسونگ هم خریدید از بانه بخرید که مونتاژ کشور های اصلی هس، البته بدی ال‌جی و سامسونگ هم اینه اندروید نداره هیچ برنامه ای روشون نصب نمیشه! 😡 که امیدوارم اون دوتا خودشون رو بروز بکنند.

پاسخ
بهنام وحیدی 12 اسفند 1399 at 12:47 ب.ظ

البته که نباید کالای قاچاق از بانه خرید، و موضوع بعدی اینه که اکثرشون فقط برچسب ال جی و سامسونگ رو دارن. اگر هم اصل باشن هیچکسی نیست خدماتش رو بده پس نتیجه میگیریم کالای قاچاق نخریم و از تولید ملی حمایت کنیم. این مشکل تلویزیون ایکس ویژن هم به زودی حل خواهد شد و ما اطلاع رسانی می کنیم

پاسخ

ارسال دیدگاه