لوازم خانگی سام الکترونیک
بخوانید:
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی:

ضمانت ‌نامه ‌های کاغذی از کالاهای لوازم خانگی حذف می‌شود

ضمانت ‌نامه ‌های کاغذی از کالاهای لوازم خانگی
pakshoma

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، به گفته برخی فعالان بازار لوازم خانگی، برخی از واحدهای صنفی به همراه فروش کالاهای لوازم خانگی ضمانت ‌نامه ‌های کاغذی تقلبی می‌دهند.

 گفته برخی فعالان بازار لوازم خانگی، برخی از واحدهای صنفی به همراه فروش کالا ضمانت ‌نامه ‌های تقلبی می‌دهند. عده‌ای از فروشندگان هم هستند که کارت‌ های ضمانت‌ نامه را می‌فروشند! رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی می‌گوید: به دلیل افزایش سوء استفاده‌ها از سال آینده ضمانت ‌نامه ‌های کاغذی از کالاهای لوازم خانگی حذف می‌شود.

در بازار لوازم خانگی برخی فروشنده‌ها لوازم خانگی خارجی را با شرط و شروط می‌فروشند یعنی لوازم خانگی خارجی با ضمانت‌ یک قیمت دارد و لوازم خانگی بدون ضمانت ارزان‌تر فروخته می‌شود.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی، واردات لوازم خانگی خارجی از سال ۹۶ تاکنون ممنوع است و مردم برای خرید کالا نباید پول جداگانه‌ای بابت ضمانت‌نامه پرداخت کنند، چرا که این کار نوعی تخلف محسوب می‌شود.

مردم کالاهای تقلبی با ضمانت‌نامه را چطور تشخیص دهند؟ اکبر پازوکی پاسخ داد: مردم قبل از خرید کالا شناسه کالا را در سامانه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، سامانه ۱۲۴ و سامانه جامع تجارت بررسی کنند. از سال آینده ضمانت‌نامه‌های کاغذی از کالاهایی همچون لباس‌شویی، ماشین ظرف‌شویی، یخچال و تلویزیون حذف می‌شود. مردم برای اینکه بدانند چه کالایی دارای ضمانت است باید با درج کد #٧٧٧٧*۴* در گوشی موبایل خود استعلام شناسه کالا را بگیرند.

به گزارش خبرگزاری آنا، او اظهار کرد: این کد استعلام تاریخ و شناسه تولید کالا را به مردم نشان می‌دهد و از این پس نیز مردم می‌توانند به راحتی کالای مورد نیاز خود را بدون هیچ عیب و نقصی خریداری کنند.

پازوکی اظهار کرد: متاسفانه اخیرا برخی شرکت‌ها کالاهای بدون اعتبار را قاچاقی به دست مردم می‌دهد که بیشتر این معاملات در فضای مجازی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

butaneindustrial
emersan

اخبار مرتبط

سهم ۴۰ درصدی لوازم‌خانگی تولید داخل در بازار

admin

افزایش نرخ لوازم‌ خانگی به نفع فروشندگان نیست

نفیسه رحیمی

بساط دلالی در بازار برچیده می شود/ اعمال فشار روسای اتحادیه ها به مسئول مالیاتی اتاق اصناف تهران

admin

ارسال دیدگاه