لوازم خانگی سام الکترونیک
بخوانید:
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

بازار لوازم خانگی در سال 1400 به سمت ثبات حرکت می کند

تعادل بازار لوازم خانگی
pakshoma

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، بازار لوازم خانگی در سال 1400 به دلیل اثر متغیرهای نرخ ارز و بهبود تولید داخل به سمت ثبات حرکت می کند. قیمت لوازم خانگی از سال 1397 تاکنون روی ریل افزایش قیمت حرکت کرده و گرانی دلار در کنار عدم واردات باعث شکل گیری قیمت های فضایی در بازار داخل شده است.

این روند با به خط شدن تولیدکننده های داخلی برای جایگزین شدن با کالاهای وارداتی تغییر کرد و شاهد افزایش تبلیغات برندهای داخلی در سطح شهرها و صدا و سیما هستیم که همچنان ادامه دارد. اگرچه نمی توان هنوز از بازار لوازم خانگی به عنوان یک بازار باثبات نام برد و به دلیل کمبود متغیرهای رقابت ساز در بازار شاهد قیمت گذاری های پرت و بالای تولیدکننده های داخلی هستیم که با نگاه کوتاه مدت؛ به جای گرفتن سهم بیشتری از بازار برای کار بلندمدت به فروش با قیمت های دولا پهنا روی آورده اند.

کاهش حتمی قیمت دلار در سال 1400 که روند آن آغاز شده و ادامه پیدا می کند، در کنار بهبود واردات لوازم خانگی و رقباتی تر شدن قیمت تولیدات داخلی باعث می شود تا قیمت ها در بازار با کاهش همراه باشد.

دولت به دلار ارزان برای تبلیغات انتخاباتی نیاز دارد و اگرچه کاهش تحریم ها در سمت برجام جدی نیست و به چند رفع محدودیت برای استفاده از دلارهای مسدود شده محدود خواهد شد، اما وزنه سنگین توافق راهبردی 25 ساله با چین باعث می شود تا اقتصاد ایران از جانب شرق به شدت تقویت شود.

به گزارش تجارت نیوز، نتیجه اینکه، به تاخیر انداختن خرید از بازار لوازم خانگی به سود خریداران است و کسانی که در ماههای بعد به جای بهار 1400 خرید کنند می توانند با انتخاب های متنوع تر و قیمتهای بهتر وارد بازار شده و منتفع شوند.

انتهای پیام/

butaneindustrial
emersan

اخبار مرتبط

ثبت قیمت های لوازم خانگی در سامانه 124 تا روز سه شنبه

نفیسه رحیمی

ثبات در بازار لوازم خانگی/افزایش قیمتی نخواهیم داشت

نفیسه رحیمی

بازار تلفن همراه و لوازم خانگی بندرعباس همچنان در شوک

admin

ارسال دیدگاه