درخشش رنگ ها
لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی پاکشوما
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی ویدیوهای لوازم خانگی
«ال کا ایران» گزارش می دهد:

راهنمای خرید کولر آبی و نکاتی که باید بدانید + ویدیو و لیست قیمت

راهنمای خرید کولر آبی و نکاتی که باید بدانید + ویدیو و لیست قیمت
candy

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، خرید کولر و تهیه انواع وسایل خنک کننده با نزدیک شدن به فصل گرما به یکی از دغدغه های اصلی افراد تبدیل می شود. اما برای این که بتوانید یک خرید به صرفه و عالی داشته باشید بهتر است قبل از اینکه وارد بازار شوید اطلاعاتی در مورد راهنمای خرید کولر آبی کسب کنید. در این بخش تلاش شده تا با پرداختن به موضوعاتی مانند نکات مهم در خرید کولر آبی و مشخصات یک کولر آبی خوب یا پاسخ به سوالاتی مانند کدام برند کولر آبی بهتر است و کولر ابی چی بخرم ؟  تمامی مواردی است که ممکن است در هنگام خرید با آن مواجه شوید بررسی شود.

راهنمای خرید کولر آبی خوب

 راهنمای خرید کولر آبی خوب

برای این که بتوانید در گرمای تابستان طاقت بیاورید و در واقع فضای خانه و محل کار خود را به اندازه کافی خنک کنید باید یک کولر آبی خوب و متناسب با فضای خود تهیه کنید که با گرداوری مطالبی با عنوان راهنمای خرید کولر آبی خوب و مشخصات یک کولر آبی خوب و همچنین  پاسخ به سوالاتی مانند  کدام برند کولر آبی بهتر است و کولر ابی چی بخرم ؟ می توانید مدل مورد نظر خود را پیدا کنید.

همان طور که می دانید کولر ها در اندازه و مدل های مختلفی روانه بازار لوازم خانگی می شوند که انتخاب را سخت تر می کند اما برای این که بتوانیم به سوالاتی مانند کولر ابی چی بخرم ؟ و یا کدام برند کولر آبی بهتر است پاسخ دهیم پیشنهاد می شود که پیش از این که ذهن خود را درگیر قیمت و مشخصات یک کولر آبی خوب کنید نگاهی به نکات مهم در خرید کولر آبی بیندازید.

کولر آبی به دلیل قیمت و مصرف برق پایین تر بیش تر از کولر گازی مورد استقبال قرار می گیرد و با روش تبخیر آب و سرمایش تبخیری منجر به خنک شدن دمای محیط می شود. به طور کلی دو مدل کولر آبی در بازار موجود است که با عنوان کولرهای پوشالی و سلولزی شناخته می شود برای این که بتوانید پاسخ دو سوال اساسی کدام برند کولر آبی بهتر است یا کولر ابی چی بخرم ؟ را دریافت کنید در ابتدا مزایا و نحوه کار هر کدام شرح داده می شود و بعد نوبت به بررسی نکات مهم در خرید کولر آبی می رسد. در بخش راهنمای خرید کولر آبی خوب قصد داریم تا به شما کمک کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

انواع کولر آبی

کولر پوشالی: همان طور که از نام  این مدل پیدا است دارای پوشال بوده که در مقایسه با نسخه های سلولزی مصرف برق پایین تری دارد و البته پوشال های آن هر چند وقت یک بار نیاز به تعویض دارد که پیش از این در مطلبی با عنوان آموزش سرویس کولر آبی به نحوه تعویض آن پرداخته شده است.

راهنمای خرید کولر آبی و نکاتی که باید بدانید + ویدیو و لیست قیمت

در همین رابطه بخوانید:

آموزش سرویس کولر آبی با ذکر چند نکته ساده /قیمت کولر در بازار چه قدر است؟ 

کولر سلولزی: کولر سلولزی به جای پوشال مجهز به پدهای سلولزی هستند که به همین دلیل دارای راندمان بهتر و مصرف انرژی پایین تری هستند و جالب است بدانید که این پدها برخلاف پوشال تا چند سال نیاز به تعویض ندارد. در ویدیو منتشر شده به بررسی مزایای مدل های سلولزی پرداخته شده است.

نکات مهم در خرید کولر آبی

نکات مهم در خرید کولر آبی

محل سکونت و اقلیم: در اکثر شهرهای ایران می توان از کولر آبی استفاده کرد اما در مناطق جنوبی و شمال ایران و یا به عبارت دیگر در شهرهای گرم و مرطوب امکان پذیر نیست زیرا کولر آبی منجر به تشدید شدن هوای شرجی می شود و رطوبت را وارد محیط می کند.

جنس بدنه کولر آبی: با توجه به این که کولر آبی در بیرون قرار می گیرد و در معرض باد، آفتاب، باران و .. است باید به جنس بدنه و یا ورقه تشکیل دهنده کولر توجه کنید و جالب است بدانید که ورق گالوانیزه بهترین نوع بوده و مقاومت بالایی دارد.

راهنمای خرید کولر آبی خوب

نوع کولر آبی: همان طور که گفته شد کولر آبی در دو نوع سلولزی و پوشالی موجود است و همان طور که گفته شد مدل های مجهز به پد های سلولزی کارایی بهتری داشته و مصرف برق و آب پایین تری دارند اگرچه از قیمت بالاتری هم برخوردار هستند پس در صورتی که مشکل مالی ندارید می توانید به سراغ خرید مدل های سلولزی بروید.

رنگ مخصوص کولر آبی : شاید از نگاه مشتریان رنگ به کار رفته در بدنه کولر از اهمیت چندانی برخوردار باشد اما باید گفت این مورد باید حتما باید مورد توجه قرار بگیرد و به همین دلیل در بخش نکات مهم در خرید کولر آبی به آن اشاره شده است. رنگ کولر آبی در اثر برخورد با اشعه فرابنفش دچار پوسیدگی شده و می ریزد که در نهایت می تواند فرسودگی و عمر پایین کولر را به همراه داشته باشد پس در هنگام خرید دقت کنید که در برابر آفتاب مقاوم باشد.

اندازه کولر: اندازه کولر یکی از مواردی است که در هنگام خرید نباید نادیده گرفته شود و به همین دلیل اشاره به آن در مطلب راهنمای خرید کولر آبی الزامی است. مطمئنا کولرهای آبی بزرگتر برای خانه هایی با متراژ بالاتر کاربرد دارد. درصورت استفاده از یک کولر کوچک برای فضایی بزرگ تر به موتور کولر فشار آمده و در نهایت می تواند سوختن آن را به همراه داشته باشد.

راهنمای خرید کولر آبی خوب برچسب انرژی

برچسب انرژی: تمامی لوازم خانگی یا برقی های موجود در بازار باید دارای برچسب انرژی باشند که در واقع نشان دهنده ی میزان مصرف انرژی دستگاه است. محصولاتی که در سطح انرژی A قرار دارند بیشتری راندمان را دارند و پیش از خرید از توجه به این مورد غافل نشوید.

میزان هوادهی کولر آبی: میزان هوادهی کولر آبی  بر حسب متر مکعب بر ساعت جریان هوا بر روی کولر آبی درج شده است که یکی از نکات مهم در خرید کولر آبی تلقی می شود. میزان هوادهی کولر آبی باید 20 برابر حجم محیط باشد برای مثال حجم هوای یک منزل 100 متری 300 متر مکعب است که در عدد 20 باید ضرب شود.

راهنمای خرید کولر آبی خوب

کولر آبی پرتابل یا ثابت؟ : کولر آبی پرتابل به کولرهای آبی گفته می شود که بدون نیاز به کانال کشی کار می کنند و برای  اداره و یا محیط های کوچک کاربرد دارد که به دلیل اشغال فضای کم، مصرف آب کمتر، نصب و راه اندازی راحت و … محبوب است اگرچه معایبی دارد که از جمله می توان از سرو صدای زیاد، تولید کمی گرما، عدم داشتن کارایی در اتاق های بزرگ و .. نام برد. با توجه مزایا و معایب کولر آبی ثابت و پرتابل می توانید در هنگام خرید تصمیم گیری کنید. به عنوان مثال اگر محیط مورد نظر شما بزرگ است خرید کولر پرتابل توصیه نمی شود.

راهنمای خرید کولر آبی خوب

خدمات پس از فروش و گارانتی: داشتن خدمات پس از فروش و گارانتی یکی از مشخصات یک کولر آبی خوب محسوب می شود که به همین دلیل لازم است تا به آن در مطلب راهنمای خرید کولر آبی خوب اشاره کنیم. توجه داشته باشید که کولر آبی حتما دارای خدمات پس از فروش باشد تا در صورت خرابی دچار مشکل نشوید. این مورد بعد از خروج شرکت های خارجی و ورود کالای قاچاق به بازار ایران اهمیت بیشتری پیدا کرد.

برند: مطمئنا خرید از برندهای شناخته شده می تواند نگرانی شما را بابت مواردی مانند کیفیت کولر آبی ایران شرق یا کیفیت کولر آبی آزمایش برطرف کند. پیش از رفتن به بازار حتما در مورد برند مورد تحقیق کرده و از تجارب دیگران استفاده کنید.

بودجه: پیش از این که تمامی نکات مهم در خرید کولر آبی را در نظر بگیرید باید بودجه و احتیاجات خود را تعیین کنید تا از پرداخت هزینه های گزاف جلوگیری شود. با خواندن مطلب راهنمای خرید کولر آبی و همچنین استفاده از تجربه کاربران می توانند مدل متناسب با بودجه و نیازهای خود را خریداری کنید.

راهنمای انتخاب کولر آبی یا کولر ابی چی بخرم ؟

راهنمای خرید کولر آبی

راهنمای انتخاب کولر آبی یا کولر ابی چی بخرم ؟ از جمله موضوعاتی است که ذهن اکثر مشتریان را در هنگام خرید یک کولر جدید درگیر می کند. با توجه به متن بالا می توان نتیجه گرفت که پیش از رفتن به بازار در ابتدا باید نکات مهم در خرید کولر آبی و بودجه خود توجه کنید تا در ابتدا بتوانید مدل مناسب برای فضای خود را پیدا کنید.

بعد از بررسی تمام مواردی که در مطلب راهنمای خرید کولر آبی به آن اشاره شد باید به سراغ مدل های موجود در بازار بروید که به منظور راحتی مشتریان لیست قیمت و مشخصات انواع کولر آبی در بازار گردآوری شده است که در ادامه می توانید با مشخصات یک کولر آبی خوب آشنا شوید و بنا به نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کنید.

لیست قیمت و مشخصات انواع کولر آبی در بازار

لیست قیمت و مشخصات انواع کولر آبی در بازار در این بخش گردآوری شده است که به سوالات اکثر مشتریان در خصوص کیفیت کولر آبی آزمایش یا موارد دیگری مانند قیمت کولر آبی پرتابل پارس خزر پرداخته شده است.

مشخصات و قیمت کولر سلولزی تبخیری انرژی مدل اقتصادی EC0550e

کولر سلولزی انرژی به عنوان نخستین کولر سلولزی کشور و دارای گواهینامه استاندارد اروپا (CE) شناخته می شود که عملکرد آن به نسبت به کولر پوشالی بهتر است. کولر سلولزی تبخیری انرژی مدل اقتصادی EC0550e تا شرایط دمای محیطی 40 درجه سانتی‌گراد را می تواند پاسخگو باشد و این در حالی است که کولر پوشالی حداکثر می تواند برای شرایط دمایی 37 درجه مناسب باشد.

با توجه به این عملکرد کولر سلولزی تبخیری انرژی مدل اقتصادی EC0550e در خنک کردن محیط بهتر است در نتیجه می توان از دور کند استفاده کرد که در این صورت مصرف برق کاهش می یابد.  ضمن این‌ که در کولر های سلولزی برخلاف کولر های پوشالی انتقال باکتری‌ ها مضر تنفسی بسیار کاهش یافته و هوای سالم‌تری تامین می‌شود اگرچه از قیمت بالاتری هم برخوردار هستند

کولر سلولزی تبخیری انرژی مدل اقتصادی EC0550e

مشخصات

حجم کولر: 5500

جنس بدنه: گالوانیزه

میزان ورودی آب:  1/4 اینچ

ولتاژ ورودی برق: 220

دهانه خروجی باد: 485×482

بیشینه قدرت باد دهی: 6460 متر مکعب در ساعت
قدرت موتور: 5/5 اسب بخار
سایر امکانات: سیستم جلوگیری از برق گرفتگی (RCCB)، هوادهی از بغل و کلید قطع دو قطب

قیمت کولر آبی انرژی : 5 میلیون و 973 هزار تومان

مشخصات و قیمت کولر آبی آبسال مدل AC70

اگر به دنبال قیمت و مشخصات یک کولر آبی خوب هستید پیشنهاد ما به شما کولر آبی آبسال مدل AC70 است که به دلیل یکپارچه بودن پروانه و بالانس شدن آن توسط دستگاههای تمام اتوماتیک مانع از بروز لرزش پروانه و صدا در حین کار می شود. شرکت آبسال  اقدام به طراحی و ساخت نگهدارنده پوشال از جنس پلاستیک کرده  که از مزایای آن می توان از سهولت نصب و خطرات احتمالی آسیب دیدن دست سرویس کار نام برد.

بدنه و قسمتهای فلزی کولر آبی آبسال مدل AC70 از جنس ورق گالوانیزه تولید شده و با لایه ضخیمی از رنگ مخصوص کولر آبی پوشش داده شده است که در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم  است.

مشخصات و قیمت کولر آبی آبسال مدل AC70

مشخصات

حجم کولر: 7000

جنس بدنه: گالوانیزه

میزان ورودی آب:  1/4 اینچ

بیشینه قدرت باد دهی: 8350 متر مکعب در ساعت
قدرت پمپ:1.60 HP
قدرت موتور: 3.4 اسب بخار
سایر امکانات: توان 890 واتی

قیمت کولر آبی آبسال : 5 میلیون و 185 هزار تومان

مشخصات و قیمت کولر آبی آزمایش مدل AZ-5500

اگر بخواهیم در مورد کیفیت کولر آبی آزمایش صحبت کنیم در ابتدا باید اطلاعاتی در خصوص شرکت آزمایش ارائه دهیم که البته بسیاری با این برند آشنایی دارند. شرکت آزمایش به عنوان یکی از شرکت‌های برتر ایران در زمینه تولید کولر های آبی شناخته می شود. کولر آبی آزمایش مدل AZ-5500 برای ایمنی بیشتر مجهز به به کلید حفاظت از جان (RCCB) است و با الکتروموتور 220 ولت و الکترو پمپ 220 ولت و با رنگ مخصوص کولر آبی الکترواستاتیک و مقاوم در برابر اشعه (UV) در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

کیفیت کولر آبی آزمایش مورد تایید بسیاری از مشتریان ایرانی بوده که بهتر است برای عملکرد بهتر آن و خنک کنندگی بیشتر از سایبان کمک بگیرید.

کیفیت کولر آبی آزمایش

مشخصات

حجم کولر: 5500

جنس بدنه: گالوانیزه

میزان ورودی آب:  1/4 اینچ

ولتاژ ورودی برق: 220

دهانه خروجی باد: 480 × 490

بیشینه قدرت باد دهی: 5800 متر مکعب در ساعت
قدرت پمپ: 6/1 HP
قدرت موتور: 5/5 اسب بخار
سایر امکانات: دارای سیستم آبرسانی جدید و بروز،  دارای موتور موتوژن با راندمان بالا CRS و دارای سیستم آبرسانی جدید و بروز

قیمت کولر آبی آزمایش : 4 میلیون و 200 هزار تومان

 

قیمت و مشخصات کولر آبی برفاب مدل BF2

کولر آبی برفاب مدل BF2 با حجم کولر 2800 به فروش می رسد و از امکانات می توان به موتور الکتروژن و الکترو پمپ الکتروژن اشاره کرد.

کولر آبی برفاب مدل BF2

مشخصات

حجم کولر: 2800

جنس بدنه: گالوانیزه

میزان ورودی آب:  1/4 اینچ

ولتاژ ورودی برق: 220

دهانه خروجی باد: 252 × 244

بیشینه قدرت باد دهی: 1800 متر مکعب در ساعت
قدرت پمپ: 6/1 HP
قدرت موتور: 1/8 اسب بخار
سایر امکانات: دارای موتور الکتروژن و الکترو پمپ الکتروژن

قیمت کولر آبی برفاب : یک میلیون و 580 هزار تومان

 

مشخصات و قیمت کولر آبی پرتابل پارس خزر مدل KH2500

بسیاری از مخاطبان در خصوص قیمت کولر آبی پرتابل پارس خزر سوال پرسیده اند که در حال حاضر موجود نیست اما در خصوص مشخصات آن اطلاعاتی ارائه می دهیم. کولر آبی پرتابل پارس خزر مدل KH2500 مناسب برای فضای هایی که از پشت کولر راهی به هوای خارج از محیط دارد در غیر این صورت کولر باعث بالا رفتن رطوبت محیط شده و هوا داخل شرجی می شود.

برای اطلاع از میزان آب داخلی باقی مانده در کولر می توان به شناوری که در جلو بدنه قرار دارد مراجعه کرد. در ادامه به سایر مشخصات و قیمت کولر آبی پرتابل پارس خزر اشاره شده است.

 

قیمت کولر آبی پرتابل پارس خزر

مشخصات

حجم کولر: 25000

جنس بدنه: پلاستیک ABS

بیشینه قدرت باد دهی:850 متر مکعب در ساعت

سایر امکانات: دارای پایه چرخ دار با قابلیت جابجایی آسان، امکان استفاده به 2 صورت ایستاده و رومیزی، دارای 2 سرعت، قاب دوار اتوماتیک به منظور هدایت جریان هوا در جهت های مختلف، پد سلولزی و قابلیت استفاده در 2 حالت پنکه یا کولر

قیمت کولر آبی پرتابل پارس خزر : نا مشخص

 انتهای پیام/
butaneindustrial
emersan

اخبار مرتبط

اصطلاحات ماشین ظرفشویی که باید بدانید!

نفیسه رحیمی

ارزان ترین جارو برقی های بازار ایران

نفیسه رحیمی

صفر تا صد راهنمای خرید سرویس آشپزخانه

فرناز گلرخ

ارسال دیدگاه