لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی
معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف:

نه قلم لوازم خانگی ملزم به درج شناسه کالا هستند

نه قلم لوازم خانگی ملزم به درج شناسه کالا هستند
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران گفت: در حال حاضر برخی از کالاها از جمله ۹ قلم لوازم خانگی ملزم به درج شناسه کالا هستند.

بهنام نیک منش درباره ارائه گارانتی برای کالاهای قاچاق تقلبی افزود: در حال حاضر برخی کالاها از جمله 9 قلم لوازم خانگی ملزم به درج شناسه کالا هستند. محصولی که شناسه کالا داشته باشد به معنای صحت سنجی در تمام قطعات آن است و از این طریق میزان تخلفات در این حوزه به حداقل می‌رسد.

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه برخی گروه‌های کالایی مشمول قیمت‌گذاری هستند، گفت: در مجموع برخی از کالاها، از جمله لوازم خانگی، چه از طریق واردات وارد کشور شده باشند و چه در کارخانه‌های کشور تولید شده باشند، با داشتن شناسه کالا می‌توان پی برد که این کالاها اظهار شده و ثبت شناسه دارد پس اگر کالای دارای شناسه در سطح بازار وجود داشته باشند قاچاق محسوب نمی‌شوند.

نیک منش افزود: عکس این موضوع هم قابل بررسی است، اگر کالایی خارجی بدون شناسه کالا در سطح بازار وجود داشته باشد می‌توان آن را به عنوان قاچاق در نظر گرفت و به معنای بروز تخلف قانونی در مسیر تولید یا واردات تلقی می‌شود.

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران با اشاره به همکاری مناسب واحدهای تولیدی در فرایند درج شناسه کالا گفت: اگر کالایی وارداتش ممنوع شده باشد، اما در بازار وجود داشته باشد قاچاق محسوب شده و با توجه به شرح وظایف تعریف شده، صدور کارت گارانتی برای این اقلام باید با برخورد بازرسان سازمان حمایت پیگیری شود.

به گزارش تسنیم، وی درباره مسئول رسیدگی به این تخلف در سطح بازار گفت: با توجه به این که موضوع گارانتی، نظارت بر شرکت‌های ارائه دهنده، گارانتی و سامانه آن به حوزه مسئولیت‌های سازمان حمایت مربوط می‌شود باید از همین بخش‌ها موضوع را پیگیری کنید. در صورت وجود چنین تخلفاتی سازمان حمایت به عنوان متولی اصلی رسیدگی به موضوع گارانتی توضیحات لازم را ارائه خواهد داد.

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

مبارزه با قاچاق لوازم خانگی به کجا رسید؟

نفیسه رحیمی

راه شناخت لوازم خانگی قاچاق با کد شناسه کالا چیست؟

نفیسه رحیمی

خرید لوازم خانگی با دریافت شناسه کالا از 15 بهمن ماه

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه