لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی پاکشوما
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی
نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی:

علت عدم افزایش قیمت لوازم خانگی رکود است /مردم باید پیامدهای انتخابات را ببینند

اقلام لوازم خانگی با قیمت‌های کلان
xvision
candy

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار داشت: از ابتدای سال تا کنون افزایش قیمتی نداشتیم و این روند فعلا ادامه دارد. علت عدم افزایش قیمت لوازم خانگی نیز رکود است، زمانی افزایش قیمت رخ می‌دهد که برای خرید یک کالا تقاضا وجود داشته باشد. نبود تقاضا به حدی است که در کارخانه‌ها و انبار بنکداران انباشت کالا وجود دارد، در این شرایط افزایش قیمت معنا ندارد.

محمد حسین اسلامیان در مورد وضعیت بازار لوازم خانگی و علت عدم افزایش قیمت لوازم خانگی اظهار کرد: بازار لوازم خانگی هیچ تغییر خاصی نکرده و هنوز در رکود است. علت اصلی این رکود نیز کاهش شدید تقاضا بوده که حاصل کاهش قدرت خرید مردم و گرانی کالاها است.

وی در پاسخ به سوالی در مورد واکنش بازار به انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم باید پیامدهای انتخابات را ببینند، اینکه سیاست‌های کلی به چه صورتی خواهد بود و چه اتفاقی خواهد افتاد و تاثیر آن بر قیمت ارز به چه شکلی خواهد بود. اینکه مصرف‌کنندگان این موارد را حس کنند زمان می‌برد، اقدامات دولت جدید اگر در راستای حمایت از تولید باشد حتی در طی 5 یا 6 ماه هم می‌تواند تاثیر خود بر بازار را بگذارد.

اسلامیان همچنین با اشاره به وضعیت قیمت‌ لوازم خانگی تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون افزایش قیمتی نداشتیم و این روند فعلا ادامه دارد. علت عدم افزایش قیمت نیز رکود است، زمانی افزایش قیمت رخ می‌دهد که برای خرید یک کالا تقاضا وجود داشته باشد. نبود تقاضا به حدی است که در کارخانه‌ها و انبار بنکداران انباشت کالا وجود دارد، در این شرایط افزایش قیمت معنا ندارد.

وی افزود: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید پیش‌بینی می‌شد زمانی که انبار کارخانه‌ها از کالاهای قبلی خالی شود، افزایش قیمت رخ دهد. اما در سطح کارخانه، بنکداری و بازار کالا به میزان زیاد وجود دارد اما تقاضایی وجود ندارد. بنابراین در این شرایط تولیدکننده اقدام به تولید محصول جدید نمی‌کند، البته تولید کاهش پیدا نکرده اما اگر کمبود تقاضا ادامه پیدا کند دیگر تولید توجیهی ندارد. بقای تولیدکننده زمانی است که کالای او از کارخانه خارج و به دست مصرف‌کننده نهایی برسد اگر چنین اتفاقی رخ ندهد دیگر تولید معنا ندارد.

به گزارش ایلنا، نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی خاطرنشان ساخت: می‌توان گفت نزدیک به نه ماه است که تقاضایی برای لوازم خانگی وجود ندارد. با وجود اینکه سال گذشته شیوع کرونا را داشتیم اما نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به 50 درصد کاهش تقاضا داشته‌ایم علت آن نیز سیر صعودی نرخ ارز بود، این سیر صعودی باعث شد که آن زمان حتی کسانی که در آینده نیاز به کالا داشتند اقدام به خرید کالا کنند. ولی امروز با توجه به ثابت بودن نرخ ارز کسی نیاز به این نمی‌بیند که از قبل کالای خود را بخرد.

وی در ادامه بیان کرد: اگر همه فاکتورها مطلوب و مثبت باشد قیمت‌ها در همین سطح باقی می‌ماند و نهایتا افزایش قیمتی نخواهیم داشت. زمانی که یک دولت جدید روی کار می‌آید قطع به یقین تلاش و پشتکار بیشتری نسبت به دولت‌های قبل دارد، بنابراین من خوشبین هستم که وضعیت بهتر شود.

انتهای پیام/

butaneindustrial
emersan

اخبار مرتبط

رونق بازار لوازم خانگی قاچاق در فضای مجازی

admin

طرح مبارزه با قاچاق کالا از اجرای قانون تا خالی شدن جیب مردم

admin

جای پای محکم برندهای خارجی لوازم خانگی در ایران/ قاچاق از مبادی قانونی

admin

ارسال دیدگاه