لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

نامه‌نگاری تولیدکنندگان لوازم خانگی با وزیر صمت

xvision
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس جمهور اخیرا در نامه‌نگاری به وزرای صمت و اقتصاد، ممنوعیت واردات لوازم خانگی کُره‌ای را خواستار شد. این اتفاق در پی نامه‌نگاری تولیدکنندگان لوازم خانگی با دستگاه‌های مختلف به منظور توجه دولت به تولیدکنندگان داخلی و جلوگیری از واردات کالاهای ساخته شده مشابه تولید داخل افتاد.

در این زمینه اعضای انجمن صنایع لوازم خانگی اخیراً در نامه‌ای به رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت ۱۲ پیشنهاد را برای حل مشکلات صنعتگران مطرح کرده‌اند.

این پیشنهادات در دو بخش شامل بخش خرد ( با تمرکز بر مطالبات بنگاهی) در ۷ مورد و بخش کلان ( با تمرکز بر اسناد بالادستی) در ۵ مورد مطرح شده است.

رفع معضل بروکراسی حاکم بر امر واردات کالا و قطعات و لزوم ثبت نام در سامانه‌های متعدد جهت انجام واردات قطعات و مواد اولیه، ضرورت مشارکت تشکل‌های بخش خصوصی، شناسایی قوانین بازدارنده و بخشنامه‌های متناقض و مزاحم محیط کسب و کار در ستاد تسهیل و حمایت ویژه و عملی از صادرات لوازم خانگی از طریق شروع مجدد پرداخت جوایز صادراتی متناسب با میزان ارزش افزوده از جمله درخواست تولیدکنندگان لوازم خانگی از وزیر صنعت است.

به گزارش فارس، همچنین ایجاد شرایط مناسب جهت تاییدیه بدهی‌های بانکی بنگاه‌های تولیدی لوازم خانگی و قطعات وابسته و نیز لزوم رفع و لغو  قوانین و مقررات ناکارآمد به همراه  استمرار تامین مواد اولیه خطوط تولید به خصوص مواد اولیه وارداتی از دیگر خواسته‌های فعالان صنعت لوازم خانگی از وزیر صنعت است.

رشد و توسعه اقتصادی، ارتباطات بین‌المللی، بهبود شاخص‌های اقتصادی، مشارکت تشکل‌ها و بنگاه‌ها و همچنین رفع تحریم‌ها از جمله محورهای پیشنهادات ارائه شده در بخش کلان با تمرکز بر اسناد بالادستی است.

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

پیام تبریک دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران به آیت‌الله رئیسی

نفیسه رحیمی

فروش اقساطی کالا به نوع و برند محدود نیست

admin

روشنگری جهت رفع پاره ای از ابهامات

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه