لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی
وزیر صنعت:

افزایش قیمت لوازم خانگی قاچاق در پی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی

افزایش قیمت لوازم خانگی قاچاق در پی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی
xvision
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش قیمت لوازم خانگی قاچاق خبر داد و گفت: از زمانی که ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شد، قیمت لوازم خانگی قاچاق افزایش یافت. چون پیش از آن مواد غذایی یارانه‌ای قاچاق و با درآمد آن، لوازم خانگی وارد می‌شد. سود آن هم به قدری بود که قیمت‌ها پایین باشد. در حال حاضر واردات ممنوع است. تنها رویه مجاز ته لنجی است که آن هم بیش از مقدار مجاز وارد می‌شود.

همچنین به گفته وی از مهر سال گذشته(۱۴۰۰) تاکنون قیمت لوازم خانگی از سوی تولیدکننده افزایش نداشته، اما کف بازار داشته که مربوط به نارسایی نظام توزیع است.

فاطمی امین در بخش دیگری از صحبت‌های خود از تولید سالانه بیش از ۱۶ میلیون دستگاه لوازم خانگی خبر داد و گفت: با راه‌اندازی خطوط تولید جدید، نیاز به واردات تلویزیون نخواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره دلایل افزایش قیمت لوازم خانگی گفت: افزایش قیمت‌های جهانی مواد اولیه مثل  پنبه، روغن و پنل تلویزیون و همچنین افزایش نرخ پایه حقوق گمرکی که این عوارض را تقریبا ۶ برابر می‌کند، از دلایل افزایش قیمت است. البته پارسال هم تورم لوازم خانگی نصف تورم میانگین کشور بود.

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

افزایش قاچاق لوازم خانگی نفس تولید کننده را به شماره انداخته است

نفیسه رحیمی

توقیف یک دستگاه کامیون لوازم خانگی قاچاق در دلیجان

بهنام وحیدی

نصب برچسب قیمت روی محصولات لوازم خانگی الزامی می‌شود

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه