نمایشگاه فرش دستباف ایرانی‌با قدرت آغاز به کار خواهد کرد
اخبار لوازم خانگی

نمایشگاه فرش دستباف ایرانی‌ با قدرت آغاز به کار خواهد کرد/ نمایش فرش ایرانی در جام جهانی قطر

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»،  رییس مرکز ملی فرش ایران در خصوص برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف ...

نفیسه رحیمی | 2 سال قبل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»،  رییس مرکز ملی فرش ایران در خصوص برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف ایرانی‌ گفت : نمایشگاه امسال به دلیل دو سال وقفه که ویروس کرونا در برگزاری نمایشگاه ایجاد کرد، مجددا فعالیت خودرا با قدرت آغاز خواهد کرد.

فرحناز رافع ادامه داد : بیش از ۵۹۰ غرفه در ۱۱ سالن نمایشگاه، فعالیت تجاری خواهند داشت. البته اگر فعالیت های غیرتجاری را محسوب کنیم، حدود ۶۰۰ غرفه در این نمایشگاه فعالیت خواهند داشت.

وی گفت : در بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایرانی‌ بیش از ۸ هزار بازدید داشته ایم که با برنامه ریزی های صورت گرفته قصد داریم این عدد را به میزان ۱۰ هزار بازدید برسانیم.

رییس مرکز ملی فرش ایران افزود : نمایشگاه فرش دستباف ایرانی یک نمایشگاه بین المللی بوده و در این نمایشگاه قطعا میهمان خارجی بسیار مهم خواهیم داشت.

وی افزود: یکی از اقدامات خاص این نمایشگاه، نامگذاری این هفته به نام هفته دیپلماسی اقتصادی فرش دستباف است.

خانم رافع گفت : از سفرای کشورهای مختلف دعوت شده تا در این نمایشگاه حضور بهم رسانند. هدف از این دعوت رایزنی های تجاری برای فرش دستباف ایرانی است تا به صادرات فرش دستباف ایرانی کمک کنیم.

وی افزود : رونمایی از فرش های بسیار نفیس در سالن ۳۵ نمایشگاه یکی دیگر از جذابیت های نمایشگاه بیست و نهم خواهد بود. فرش جام جهانی نیز به عنوان سفیر فرهنگی ما به فیفا خواهد رفت چرا که نشان از اصالت و فرهنگ غنی ایرانی است.

رافع گفت : ۱۱ اثر فاخر نیز در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و بازدید این آثار برای عموم آزاد است.

رییس مرکز ملی فرش ایران افزود : فرش دستبافی که گفته می‌شد از طلا ساخته شده و به آقای پوتین هدیه داده شده نیز در نمایشگاه حضور خواهد داشت. البته این فرش از طلا ساخته نشده و از ابریشم بوده و به آقای پوتین نیز هدیه داده نشده است. این ها شایعات فضای مجازی بود و در نمایشگاه قابل رویت است.

خانم رافع با اشاره به موضوع تسهیلات فرش برای تحریک تقاضا گفت : با دیجی شهر بانک شهر به توافقاتی رسیده ایم که در این نمایشگاه نیز حضور خواهند داشت. البته با بانک ملی و چند بانک دیگر نیز گفتگو کرده ایم تا شرایط مطلوبی برای تسهیلات و به دنبال آن تحریک تقاضا اتفاق بیوفتد. البته این نکته هم حائز اهمیت است که فرش دستباف ایرانی از ۲۰ میلیون تومان تا چند میلیارد وجود دارد.

رییس مرکز ملی فرش ایران همچنین اعلام کرد: افرادی که ۷۰ میلیون دلار صادرات فرش داشته باشند، می‌توانند در مقابل آن خودرو وارد کنند.

وی افزود : سه رئیس جمهور آمریکا فرش دستباف ایران را تحریم کردند چرا که موضوع ایجاد اشتغال این حوزه برای آمریکایی ها بسیار مهم بود. مشکل اساسی تعهد ارزی بوده و ما در تلاش هستیم تا با ایجاد بازارهای جدید صادراتی، مشکلات موجود را برطرف کنیم.

رییس مرکز ملی فرش ایران گفت : مجوزهایی از کشور قطر گرفته ایم تا فرش دستباف ایرانی را در زمان برگزاری جام جهانی فوتبال به واسطه یک نمایشگاه به مردم جهان نمایش دهیم.

رئیس مرکز ملی فرش در پایان در پاسخ به سوالی در خصوص بیمه بافندگان گفت: در حال حاضر حدود ۲ میلیون بافنده در کشوروجود دارند که ۲۳۰ هزار نفر از آنها بیمه هستند و در تلاشیم تا با امضای تفاهم نامه هایی در این خصوص آمار بیمه شدگان را افزایش دهیم.

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟