سیستم عامل ال جی و سامسونگ در اختیار تلویزیون های ارزان قیمت!
اخبار لوازم خانگی

سیستم عامل ال جی و سامسونگ در اختیار تلویزیون های ارزان قیمت!

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، قرار است تا سیستم عامل ال جی و سامسونگ در تلویزیون های ارزان قیمت عرضه شود ...

نفیسه رحیمی | 1 سال قبل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، قرار است تا سیستم عامل ال جی و سامسونگ در تلویزیون های ارزان قیمت عرضه شود که در واقع برای مشتریانی که به دنبال خرید یک مدل ارزان قیمت هستند می تواند خبر خوبی باشد.

بیشتر بخوانید:

پرفروش ترین تلویزیون های بازار ایران از نگاه کاربران

شرکت سامسونگ نیز به پیروی از ال جی، سیستم عامل Tizen OS را که در تلویزیون های هوشمند خود به کار برده است، در اختیار تولید کننده شخص ثالث قرار می دهد.

دو شرکت سامسونگ و ال جی مجوز پلتفرم تلویزیون های هوشمند خود را به تولید کنندگان شخص ثالث ارائه می کنند که در نتیجه شاهد تولید تلویزیون های ارزان قیمت با قابلیت های نرم افزاری این دو برند هستیم.

دو سیستم عامل Tizen OS  یا ال جی webOS از بهترین سیستم عامل های تلویزیون هوشمند تلقی می شوند که از این پس سایر تولید کنندگان می توانند محصولات خود را با این دو سیستم عامل در اختیار مشتریان قرار دهند. پیش از این، آمازون و روکو اقدام به این کار کرده بودند.

شرکت سامسونگ در سال گذشته از قصد خود برای در اختیار قرار دادن سیستم عامل Tizen OS به تولید کنندگان خبر داده بود که این مجموعه قبل از اتمام سال جاری به بازار وارد می شود. مجموعه تلویزیون های جدید تولیدکنندگان کمتر شناخته شده مانند Vispera، سانی،  Linsar و Bauhn در چندین کشور از جمله انگلیس در دسترس خواهند بود.

براساس اعلام شرکت سامسونگ، برخی از قابلیت های این سیستم عامل به شرح ذیل است:

  • سامسونگ تی وی پلاس، سیستم های پخش رایگان سامسونگ و ویدیو پلتفرم این امکان را برای کاربران ایجاد می کند تا به تنوع بالایی از کانال ها، سیستم های سرگرمی و اخبار و شبکه های ورزشی به صورت رایگان دسترسی داشته باشند.
  • دسترسی به برنامه ی  مبتنی بر هوش مصنوعی Universal Guide که در طول مدت چند هفته با جمع‌آوری اطلاعات و پیشینه‌ی برنامه‌هایی که در تلویزیون به نمایش درآمده می‌تواند سلیقه‌ ی کلی کاربر را به دست آورده و بر آن اساس برنامه‌ های پیشنهادی‌ اش را مرتب کند. در واقع این برنامه کمک می کند تا وقت کمتری را برای جستجو اختصاص داده و بیشتر تماشا کنید.
  • دسترسی به دستیار صوتی بیکسبی، این روش به کاربر کمک می کند تا با استفاده از فرمان های صوتی از تلویزیون درخواست کند تا جستجو کرده و یا هر اقدامی را انجام دهد.

ال جی نیز در 6 اکتبر اعلام کرد که چنین اقدامی انجام خواهد داد و با ارائه سیستم عامل این شرکت در تلویزیون های ارزان قیمت، امکان استفاده از قابلیت های Clear Voice Pro و Magic Explorer برای کاربران فراهم می شود. از طرفی به لطف webOS Hub کاربران می توانند به بهترین سرویس های پخش مانند نتفلیکس، Nvidia’s GeForce، پرایم ویدیو و دیزنی پلاس دسترسی داشته باشند.

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟