لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی
دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان لوازم خانگی کوچک:

در بخشی از لوازم خانگی کوچک به واردات نیاز داریم

واردات لوازم خانگی
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، به گفته دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان لوازم خانگی کوچک، بیشتر محصولات این بخش در کشور تولید می‌شود. در حال حاضر در حوزه برخی محصولات از جمله اسپرسوساز، تصفیه هوا، ریش تراش، سشوار و بعضی از تسترهای آسانسوری به واردات نیاز داریم.

ابوالقاسم شانه ساز با بیان اینکه انجمن موافق واردات بخشی از لوازم خانگی کوچک است که در کشور تولید نمی‌شود، اظهار کرد: این موضوع را به وزارتخانه نیز اعلام کردیم.

وی افزود: اما واردات بخشی از لوازم خانگی کوچک که با کیفیت مناسب در کشور تولید می‌شود، به نفع کشور نیست.

به گفته دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان لوازم خانگی کوچک، بیشتر محصولات این بخش در کشور تولید می‌شود. در حال حاضر در حوزه برخی محصولات از جمله اسپرسوساز، تصفیه هوا، ریش تراش، سشوار و بعضی از تسترهای آسانسوری به واردات نیاز داریم.

وی در پاسخ به سوالی درباره تولید ماکروفر، اظهار کرد: در حال حاضر سه شرکت داخلی ماکروفر تولید می‌کنند. البته ماکروفر جزو لوازم خانگی کوچک نیست، چرا که قابل حمل نیست و مستقر می‌شود.

شانه ساز در پاسخ به اینکه چرا تاکنون با واردات محصولاتی که تولید داخل ندارد، موافقت نشده؟ تصریح کرد: مشکل اینجاست که مثلا اسپرسوساز تعرفه جدا ندارد و ممکن است تعرفه آن با محصولاتی که تولید داخل دارند مشترک باشد. در این صورت اگر واردات برای یک تعرفه آزاد شود ممکن است کالاهایی که مشابه داخل دارند نیز وارد شوند./ایسنا

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

عدم قرابت توزیع کنندگان و تولیدکنندگان داخلی

admin

ممانعت از ترخیص محموله ۴۰۰ کانتینری لوازم خانگی با هدف حمایت از تولید

نفیسه رحیمی

خبر خوب سخنگوی دولت درباره کاهش قیمت لوازم خانگی ایرانی

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه