لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

شگرد تولیدکنندگان لوازم خانگی در افزایش قیمت

دولت درباره کاهش قیمت لوازم خانگی ایرانی
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، برخی از تولیدکنندگان لوازم خانگی در شرایط رکودی بازار محصولات خود را با شگردهایی خاص آنهم با قیمت های بالا در بازار عرضه می کنند.

در طول هفته اخیر با روند نزولی قیمت دلار پیش بینی ها براین بود تا شاید قیمت لوازم خانگی نیز متاثر از این موضوع روند کاهشی را تجربه کند اما متاسفانه هنوز بازار نسبت به تغییرات نرخ ارز مقاومت کرده و حتی تولیدکنندگان در تلاش برای دریافت مجوز افزایش قیمت هستند.

در شرایط فعلی برخی از تولیدکنندگان تمایلی به عرضه محصول در بازار نداشته ویا برخی دیگر با اعلام لیست های جدید محصولات را با قیمت هایی بالاتر در بازار عرضه کردند.

در این شرایط بیشتر مردم ترجیح می دهند خریدی از بازار نداشته ومنتظر ثبات قیمت ها و حتی روند کاهشی قیمت ها باشند. البته برخی از تولیدکنندگان نیز به جای معرفی لیست جدید، محصولات خود را با شگردهایی خاص آنهم با قیمت های بالا در بازار عرضه می کنند به نحوی که محصول گذشته را با تغییراتی جزئی مانند تغییر صفحه نمایش و یا جابجایی دکمه ها آن را محصول جدید معرفی کرده و راهی بازار می کنند. که واحدهای نظارتی باید با این متخلفین برخورد لازم را انجام دهد.

بررسی ها نشان می دهد در حال حاضر در بازار لوازم خانگی همچنان رکود حاکم است و فروشنده ها برای آنکه محصولات خود را بفروشند در قالب طرح هایی اقساطی اقدام به فروش محصولات می کنند اما هنوز مصرف کننده رغبتی به خرید نداشته و بازار به نوعی در رکود کامل به سر می برد.

به نظر می رسد در شرایط فعلی با نزدیک شدن به بازار شب عید باید سیاست مناسبی برای تشویق مردم به خرید کالا و رفع رکود موجود اعمال کرد تا ضمن خرید محصول توسط مصرف کنندگان چرخه تولید این صنعت نیز با مشکل روبرو نشود./تسنیم

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

ظرفیت اسمی تولید صنایع لوازم خانگی 20 میلیون دستگاه است/دلیل گرانی لوازم خانگی، فقدان نظارت است

نفیسه رحیمی

آیا احتمال ارزان تر شدن قیمت لوازم خانگی وجود دارد؟

نفیسه رحیمی

موضوع احتکار لوازم خانگی صحت ندارد

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه