لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

نرخ خدمات قالیشویی برای خانه‌تکانی چند؟

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس اتحادیه قالیشویان تهران با بیان اینکه نرخ خدمات قالیشویی نسبت به سال قبل ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش داشته، گفت که با توجه به افزایش قیمت‌ها در این مدت، این نرخ‌ها جوابگوی هزینه‌های این صنف نیست، اما موظف هستیم همین نرخ را رعایت کنیم.

حجت محمدی درباره وضعیت بازار شب عید قالیشویی‌ها، اظهار کرد: امسال تعداد مراجعه کنندگان به قالیشویی برای خانه‌تکانی نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته، اما افراد تعداد فرش کمتری برای شست‌وشو تحویل می‌دهند. برای مثال اگر سال قبل هر فرد متقاضی شست‌وشوی چهار فرش بود، امسال فقط یک فرش برای شست‌وشو می‌آورد.

وی درباره نرخ‌های امسال قالیشویی نیز گفت: اوایل امسال اتحادیه درخواست افزایش قیمت را به سازمان صمت و سازمان حمایت ارائه کرد، اما موافقت با آن حدود هشت ماه زمان برد. بنابراین با توجه به افزایش قیمت‌ها در این مدت این نرخ‌های که مربوط به ابتدای امسال بود، جوابگوی هزینه‌های این صنف نیست، اما موظف هستیم همین نرخ را رعایت کنیم.

نرخ خدمات قالیشویی واحدهای صنفی که در اذر امسال مصوب شده به شرح زیر است:

محمدی با بیان اینکه نرخ خدمات قالیشویی نسبت به سال قبل ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش داشته، تصریح کرد: این در حالی است که مواد اولیه این صنف بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

وی درباره نرخ شست‌وشوی مبلمان در واحدهای صنفی قالیشویی نیز گفت: قالیشویی‌ها معمولا اگر کسی سفارش شست‌وشوی مبل داشته باشد هم انجام می‌دهند و در حال حاضر قیمت متوسط آن برای هر دست مبل هفت نفره، حدود ۵۰۰ هزار تومان است. البته ممکن است در واحدهای مختلف کمتر یا بیشتر از این رقم باشد. بنابراین این نوع خدمات نرخ مشخصی ندارد، رقابتی و توافقی تعیین می‌شود.

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

تولید ۳۵ میلیون مترمربع فرش ماشینی در ۵ ماهه امسال

بهنام وحیدی

چیدمان صحیح مبلمان با کمی خلاقیت

نهال وحیدی

راهنمای خرید بهترین مبلمان تا سقف 10 میلیون تومان + جدول قیمت

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه