نحوه تمیز کردن صندلی ماساژور
آموزش

نحوه تمیز کردن صندلی ماساژور

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، صندلی ماساژور یکی از لوازم هایی است که اگر به درستی نگهداری نشود ممکن است ...

نهال وحیدی | 4 ماه قبل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، صندلی ماساژور یکی از لوازم هایی است که اگر به درستی نگهداری نشود ممکن است آسیب دیده و همچنین طول عمر دستگاه کاهش یابد. اگر می خواهید صندلی ماساژور شما کارکرد صحیحی ارائه دهد باید به اصلی ترین نکته یعنی حفظ بهداشت آن به طور صحیح بپردازید زیرا نظافت صندلی ماساژور رابطه مستقیمی با نگهداری درست آن دارد. پس با ما همراه باشید تا در این مطلب به بررسی نحوه تمیز کردن صندلی ماساژور بپردازیم.

بیشتر بدانید:

نحوه تمیز کردن مبلمان در خانه برای عید 1402

 صندلی ماساژور را چگونه تمیز کنیم؟

نحوه تمیز کردن صندلی ماساژور

معمولا صندلی های ماساژ جزو دستگاه هایی هستند که به صورت دائمی استفاده می شوند و با گذشت زمان ممکن است گرد و غبار و سایر آلودگی ها در بخش هایی از دستگاه انباشته شوند و اگر این آلودگی ها به صورت منظم تمیز نشوند می تواند مشکلاتی در دستگاه به وجود بیاورد. تجمع انواع خاک و گرد و غبار و یا هر گونه آلودگی دیگر در دستگاه صندلی ماساژور ممکن است باعث فرسودگی قطعات مختلف شود و مانع کار کرد درست صندلی شود، در نتیجه توصیه ما به شما این است که ماهی ۱ یا ۲ بار با توجه به میزان استفاده از دستگاه و محل قرار گیری آن، به تمیز کردن منظم صندلی ماساژور بپردازید. آشنایی با نحوه تمیز کردن صندلی ماساژور نه تنها به افزایش طول عمر دستگاه شما کمک می کند بلکه باعث ظاهری زیبا و تمیز صندلی ماساژ شما می شود و این کار می تواند در بهتر دیده شدن چیدمان هر جایی که از این صندلی استفاده می کنید موثر باشد.

طرز تهیه ی شوینده مناسب برای تمیز کردن صندلی ماساژور

نحوه تمیز کردن صندلی ماساژور

ابتدا بهتر است با بررسی برچسب صندلی ماساژور ببینید تا شوینده ی مناسب برای تمیز کردن آن چیست اما اگر به هر دلیلی برچسب روی صندلی موجود نیست و شما نمی دانید که برای نظافت صندلی ماساژور از چه شوینده ای استفاده کنید این قسمت را از دست ندهید زیرا در این جا به شما خواهیم‌گفت تا از چه ترکیب شوینده هایی برای تمیز کردن صندلی ماساژور استفاده کنید:

 • پاک کننده های مخصوص چرم: اگر جنس صندلی چرم شما از نوع چرم مصنوعی یا طبیعی است حتما باید از پاک کننده های مخصوص و روغن های طبیعی استفاده کنید تا لطافت و براقی آن حفظ شود.

پاک کننده های مخصوص چرم

پاک کننده مخصوص مبلمان: اگر روکش های روی صندلی ماساژور شما نظیر آستر، مخمل و … است بهترین انتخاب برای شستشو و تمیز کردن آن ها پاک کننده های مخصوص مبلمان است.

پاک کننده های فوم شکل: برخی از پاک کننده ها که حالت فوم دارند می توانند انتخاب خوبی برای تمیز کردن و نظافت صندلی ماساژ محسوب شوند پس به راحتی می توانید با یک محلول فوم آن را شسته و با یک پارچه پاک کنید.

نحوه شستشوی صندلی ماساژور با توجه به روکش آن ها

How to clean the massage chair

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم توجه به روکش صندلی و انتخاب یک شوینده مناسب با توجه به روکش می تواند از اصلی ترین نکات هنگام تمیز کردن صندلی ماساژ باشند همچنین صندلی های ماساژ دارای یک سری برچسب هایی هستند که به کمک آن ها از نحوه تمیز کردن دستگاه مطلع می شوید.

بر چسب X در صندلی ماساژ به این معنی است که فقط از برس یا جارو برقی می توانید برای تمیز کردن دستگاه استفاده کنید.

برچسبW  در صندلی های ماساژ به این معنا است که می توانید از شوینده هایی که بر پایه آب باشند استفاده کنید.

برچسب S در صندلی ماساژور به این معنا است کع از مواد شویندع خشکشویی برای تمیز کردن آن ها استفاده کنید.

برچسب O در صندلی ماساژ به معنا تمیز کردن دستگاه فقط با آب سرد است.

مراحل نحوه تمیز کردن صندلی ماساژور

حال که در این مطلب با نکات مهم در ارتباط با تمیز کردن صندلی ماساژور آشنا شدید زمان آن رسیده تا با نحوه تمیز کردن صندلی ماساژور نیز آشنا شوید:

☆ پیش از شستشو صندلی ماساژ بهتر است به این نکات توجه کنید:

 • ابتدا باید صندلی ماساژ را خاموش کنید و همچنین قفل های ایمنی آن را فعال کنید تا دستگاه هنگام تمیز کردن فعالیتی نداشته باشد.
 • صندلی را از برق جدا کنید زیرا در صورت استفاده از آب ممکن است اتصالات الکتریکی را رقم بزند.
 • به جنس روکش توجه کنید و شوینده ی متناسب با روکش صندلی را انتخاب کنید‌.
 • از هر شوینده ای که استفاده می کنید برای اطمینان بیشتر مقداری از آن را روی قسمتی نا مشخص از صندلی تست کنید تا مطمئن شوید آسیبی به پارچه صندلی وارد نمی شود.

حال برای شروع نظافت صندلی ماساژور ابتدا:

 • بخش هایی از صندلی که قابلیت جدا سازی دارند را جدا کنید.
 • گرد و غبار و خاک و زباله های بخش های مختلف را توسط جارو برقی تمیز کنید.
 • اگر دستگاه صندلی شما قابلیت شستشو با آب را دارد با مقداری شوینده و آب آن را بشویید و بخش های مختلف آن را تمیز کنید.
 • دستگاه هایی که قابلیت شستشو ندارند را فقط با جارو برقی و یا محلول های مخصوص تمیز کنید.
 • قسمت های پلاستیکی و فلزی را توسط یک پارچه مرطوب پاک و با یک پارچه دیگر خشک‌ کنید.
 • قسمت هایی که توسط مخلول تمیز شده اند را با یک‌پارچه تمیز و ملایم خشک‌ کنید.
 • از بخارشوی برای رفع لکه و آلودگی و ضد عفونی کردن صندلی ماساور استفاده کنید.
 • اجازه دهید صندلی کاملا خشک شود و سپس قطعات را متصل کنید و بعد از گذشت چند ساعت دوباره آن را فعال کنید.

نکات مهم درباره نگهداری از صندلی ماساژور

 • صندلی ماساژور را از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید دور نگه دارید زیرا ممکن است نور خورشید سبب ترک خوردگی و آسیب دیدن صندلی تاثیر گذار باشد‌.
 • از خوردن و آشامیدن روی صندلی اجتناب کنید زیرا ممکن است ریختن مواد غذایی روی آن باعث ایجاد لکه شود همچنین آشامیدن روی آن ممکن است سبب ریختن آب، آبمیوه و… روی قطعات برقی دستگاه شود‌.
 • استفاده منظم از صندلی ماساژ باعث می شود دستگاه و قطعات داخلی آن به درستی کار کنند همچنین برای سلامت بدن شما و رفع خستگی های روزانه بسیار مناسب است.
 • به طور منظم با توجه به میزان استفاده ای که از این دستگاه دارید، آن را تمیز کنید زیرا تجمع گرد و خاک و انواع زباله ها می تواند سبب فرسودگی دستگاه طی گذشت مدت زمانی مشخص شود.
 • هنگام استفاده از دستگاه زمانی که قصد بلند شدن از صندلی را دارید منتظر بمانید تا زیر پایی کاملا به حالت اولیه باز گردد زیرا یکی از قسمت های آسیب پذیر صندلی، زیر پایی است.

راهنمای استفاده از صندلی ماساژور

نحوه تمیز کردن صندلی ماساژور

 • ابتدا دو شاخه را به پریز برق متصل کنید.
 • دکمه پاور را بزنید تا صفحه صندلی ماساژ روشن شود.
 • حال به کمک صفحه روی صندلی ماساژ تنظیمات مرتبط و دلخواهتان را تنظیم کنید.
 • دکمه ها برای بالا و پایین آمدن بدنه صندلی هستند پس آن را با شرایط دلخواه تنظیم کنید.
 • کمی بمانید تا صندلی مکان کتف و شانه و… را شناسایی کند سپس با توجه به کنترل صندلی گوی ها را در جهت عرض و طول و عمق حرکت دهید.
 • حالت ماساژ را انتخاب کنید معمولا ۲ حالا دستی و اتوماتیک در این صندلی ها وجود دارد.
 • حالت اتوماتیک همانطور که از نامش پیدا است اتومات است و حالت دستی با توجه به انتخاب خودتان انجام می شود.

نکات اصلی استفاده از صندلی ماساژور

نحوه تمیز کردن صندلی ماساژور

به طور کلی بهتر است که حداکثر ۳۰ دقیقه از صندلی ماساژ استفاده کنید همچنین‌اگر تازه کارید بهتر است تا ۱۰ دقیقه این کار را انجام دهید تا عضلاتتان آسیبی نبیند, همچنین احساس درد در بدن برای اولین بار ممکن است، پس این موضوع کاملا طبیعی است که در اولین ماساژ کمی احساس درد و گرفتگی داشته باشید‌ زیرا ماساژ به صورت ورزش در بدن عمل می کنند و همانطور که در اولین ورزش احساس در دارید و با گذشت چند جلسه بدنتان عادت می کند، در ماساژ نیز بهتر است با تعداد ماساژ های بیشتر و زمان کمتر، کم کم بدنتان را به شرایط جدید عادت دهید.

زمانی که گفتیم بهتر است از صندلی ماساژ به طور مرتب استفاده کنید منظورمان این نبود که هر روز از آن استفاده کنید بلکه هفته ای یک یا دو بار برای استفاده از آن کافی است. همین که به صورت منظم و هفتگی از آن استفاده می کنید خود عامل خوبی برای طول عمر دستگاه و محافظت از قطعات داخلی آن خواهد بود.

کلام آخر

در این مطلب به خوبی با روش های تمیز کردن صندلی ماساژ و انتخاب شوینده های مناسب با توجه به مواردی مانند روکش صندلی و برچسب روی دستگاه آشنا شدید. همچنین نکاتی درباره  روش استفاده و نگهداری از صندلی به شما آموختیم که به کمک آن ها می توانید  صندلی ماساژورتان را به خوبی تمیز کنید و با نگهداری و استفاده صحیح از این دستگاه پر کاربرد، طول عمر آن را افزایش دهید.

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟