بوگیر ماشین ظرفشویی چی بخرم
آموزش

بوگیر ماشین ظرفشویی چی بخرم ؟

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، ماشین ظرفشویی به یکی از لوازم پر کاربرد آشپرخانه تبدیل شده است. برای ...

یاسمن داودیان | 10 ماه قبل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، ماشین ظرفشویی به یکی از لوازم پر کاربرد آشپرخانه تبدیل شده است. برای استفاده از این دستگاه باید نکاتی را در خصوص آن رعایت کنیم تا ضمن استفاده درست از آن، کارایی ماشین ظرفشویی نیز افزایش یابد. در این مطلب قصد داریم به سوال مهم بوگیر ماشین ظرفشویی چی بخرم؟ پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

در مقاله بوگیر ماشین ظرفشویی چی بخرم؛ به مطالب زیر هم اشاره شده است:

 • بوگیر ماشین ظرفشویی چیست؟
 • نحوه استفاده از بوگیر ماشین ظرفشویی
 • بهترین بوگیر ماشین ظرفشویی
 • بهترین مایع ظرفشویی برای ماشین ظرفشویی
 • قیمت بوگیر ماشین ظرفشویی فینیش

بوگیر ماشین ظرفشویی چیست؟

پیش از اینکه به معرفی برندهای مختلف بوگیر ماشین ظرفشویی بپردازیم و به سوال بوگیر ماشین ظرفشویی چی بخرم؟ پاسخ دهیم. لازم است بدانیم؛ بوگیر ماشین ظرفشویی چیست و چه کاربردی دارد.

بوگیر و یا خوش بو کننده ماشین ظرفشویی همان طور که از نامش پیداست جهت از بین بردن بوی نامطبوع دستگاه به کار می رود.

در صورت استفاده مکرر از این دستگاه، ماشین ظرفشویی به بوی انواع غذاها و آلودگی های موجود در آن آغشته می شود. در صورتی که این بو در ماشین ظرفشویی باقی بماند، باعث می شود که ظروف به خوبی تمیز نشده و همراه با بوی نامطبوع شسته شوند.

استفاده از بوگیر ماشین ظرفشویی علاوه بر ایجاد بوی خوشایند در دستگاه، ظروف را ضد عفونی می کند. بنابراین به طور کلی کاربرد بوگیر ماشین ظرفشویی عبارت است از:

 1. از بین بردن بوی نامطبوع در دستگاه
 2. خوش بو کننده دستگاه
 3. ضد عفونی کردن و ایجاد خاصیت آنتی باکتریال

نحوه استفاده از بوگیر ماشین ظرفشویی

به کار بردن درست و کاربردی از هر محصولی به نحوه استفاده صحیح از آن بستگی دارد. بوگیر ماشین ظرفشویی به شکل متفاوتی در دستگاه قرار می گیرد. جهت نحوه درست استفاده از بوگیر ماشین ظرفشویی آن را به پشت سبد بالایی متصل کنید.

همچنین گیره ماشین ظرفشویی را به شکلی متصل نمایید تا مدت زمان طولانی آن را نگه داشته تا بوگیر فعالیت خود را به درستی انجام دهد.

به این نکته توجه داشته باشید که نحوه استفاده از بوگیر ماشین ظرفشویی با توجه به برندهای مختلف متفاوت است و دستورالعمل استفاده از هر کدام بر روی مشخصات محصول ذکر شده است.

بهترین بوگیر ماشین ظرفشویی

یکی از برندهای خوب تولید کننده بوگیر ماشین ظرفشویی، مارک فینیش می باشد که تا به حال عملکرد مناسبی در خصوص از بین بردن بوی نامطبوع دستگاه از خود نشان داده است.

در خصوص قیمت بوگیر ماشین ظرفشویی فینیش نمی توان به طور کامل اظهار نظر کرد، زیرا متاسفانه محصولات تقلبی از این محصول به شدت در بازار رواج پیدا کرده که با قیمت های متنوعی عرضه می شوند. پیشنهاد می شود برای خرید محصول اصلی از طریق سایت های معتبر اقدام کنید.

بهترین مایع ظرفشویی برای ماشین ظرفشویی

بهترین مایع ظرفشویی برای ماشین ظرفشویی علاوه بر اینکه بهترین کیفیت را از لحاظ پاک کنندگی ارائه می کند، از آسییب رسیدن به خود دستگاه نیز جلوگیری می نماید. مایع های ظرفشویی از نظر نوع برند، غلظت، میزان پاک کنندگی، اسانس و … انواع متفاوتی دارند.

مایع های ظرفشویی نسبت به سایر محصولات نظیر ژل و یا قرص مزایای بیشتری دارند، از جمله:

 1. به سرعت در آب حل می شوند.
 2. به ظروف حساس آسیب نمی رسانند.
 3. امکان تنظیم مقدار مصرف با توجه به حجم ظروف
 4. مقرون به صرفه

از بهترین مایع های ظرفشویی موجود در بازار می توان به پریل، کوانتوم، فینیش، هوم کر و … اشاره کرد. این مایع در انواع رایحه های مختلف عرضه می شوند که می توان با توجه به سلیقه خودتان انتخاب نمایید.

جمع بندی

با توجه به سختی آب در اکثریت شهرهای کشور، پس از شستشو رسوباتی را بر روی ظروف مشاهده می کنید اما استفاده از مایع ظرفشویی این مشکل را حل کرده و با واکنش هایی که با املاح آب ایجاد می کند، هیچگونه رسوب و آلودگی بر روی ظروف باقی نمی گزارد. بنابراین بهترین راهکار جهت استفاده از ماشین ظرفشویی به کار بردن مایع ظرفشویی به همراه بوگیر است تا به حفظ دستگاه کمک کند.

انتهای پیام/

 

نظر شما چیست؟