خانه هوشمند

کنترل اینترنتی و پیامکی لوازم برقی با ریموت کنترل هوشمند ایرانی

یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت دستگاه ریموت کنترل هوشمندی شد که می تواند به صورت اینترنتی و پیامکی لوازم برقی را کنترل کند.

نفیسه رحیمی | 9 ماه قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت دستگاه ریموت کنترل هوشمندی شد که می تواند به صورت اینترنتی و پیامکی لوازم برقی را کنترل کند.

محمدمهدی رضاپور، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به اهمیت اینترنت اشیاء و سامانه‌های هوشمند در دنیای امروز گفت: با توجه به نیاز روزافزون صنعت ساختمان به بهره‌گیری از سامانه‌های هوشمند کنترل انرژی در ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی، مهندسان ما با تلاش خود موفق شدند تا به فناوری ساخت و تولید دستگاه ریموت کنترل هوشمند دست پیدا کنند.

وی در ادامه به بیان نحوه کار و قابلیت‌های این دستگاه پرداخت و گفت: این دستگاه یک کنترل اینترنتی- پیامکی لوازم برقی (کولر، تلویزیون، بخاری و …) از طریق ir (دقیقا همانند ریموت دستگاه مورد نظر) و بدون نیاز به تغییر سیم‌کشی است. این دستگاه قابلیت ذخیره شش عدد ریموت کنترل ir بدون محدودیت در نوع و برند محصول، ارتباط با دستگاه از طریق اینترنت و پیامک، امکان زمان بندی ارسال دستور (جهت مناطقی که پوشش آنتن وجود ندارد)، سنسور تشخیص دمای داخلی و مشاهده آنلاین دمای محیط و اپلیکیشن اندروید جهت سهولت ارتباط با دستگاه را دارد.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان در رایطه با تفاوت‌های‌ این دستگاه با نمونه خارجی‌اش گفت: قیمت دستگاهی که توسط شرکت ما تولید می‌شود چیزی حدود یک سوم نمونه خارجی آن است. از سمت دیگر سرورهای دستگاه‌های ما در داخل کشور است و این باعث می‌شود تا بتوانند دسترسی بهتری به کاربران ارائه دهند. محصول شرکت ما بر خلاف نمونه خارجی‌اش برای محصولات داخلی تولید شده است و تطبیق‌پذیری بهتری دارد. ریموت کنترل‌های شرکت ما علاوه بر وای‌فای با سیمکارت نیز کار می‌کند که این قابلیت برای اسفاده در مناطقی که اینترنت بی‌سیم وجود ندارد، مزیت بزرگی به حساب می‌آید.

رضاپور در پایان افزود: مهندسان ما به تازگی موفق به تولید دستگاه مانیتورینگ خورشیدی نیز شده اند. ما امیدوار هستیم تا با دریافت تسهیلات بتوانیم این دو محصول را یه تولید انبوه برسانیم و کشور را از واردات نمونه‌های خارجی بی‌نیاز کنیم./مهر

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟