اخبار لوازم خانگی

افزایش قیمت لوازم خانگی در پی انحصار در بازار

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع مجلس گفت: در صورتی که بازار لوازم خانگی انحصاری شود شاهد ایجاد بازار سیاه اُفت کیفیت و کمّیت و قیمت‌های سرسام آور در این حوزه خواهیم بود که نارضایتی مردم را به دنبال خواهد داشت.

نفیسه رحیمی | 9 ماه قبل
به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»،  عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع مجلس گفت: در صورتی که بازار لوازم خانگی انحصاری شود شاهد ایجاد بازار سیاه اُفت کیفیت و کمّیت و قیمت‌های سرسام آور در این حوزه خواهیم بود که نارضایتی مردم را به دنبال خواهد داشت.

الهویردی دهقانی درباره صنعت لوازم خانگی، اظهار کرد: برخی تولیدکنندگان تلاش می‌کنند که بازار انحصاری را در اختیار داشته باشند و محصولات خود را با قیمت‌های سلیقه‌ای به مشتری تحمیل کنند.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنعت لوازم خانگی نباید روند تولید خودرو را پیش بگیرد، ادامه داد: مسئولان باید تدبیر ویژه‌ای برای این صنعت داشته باشند تا مانند صنعت خودرو که به مشکلی برای کشور تبدیل شده، بازار لوازم خانگی انحصاری نشود و تولیدکنندگان ملزم شوند برای جلب مشتری کالای باکیفیت و با قیمت مناسب تولید کنند.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان لوازم خانگی باید با استفاده از تکنولوژی به روز محصولات باکیفیت تولید کنند به گونه‌ای که این محصولات توان رقابت با محصولات خارجی را داشته باشند، اضافه کرد: برای رشد صنعت لوازم خانگی باید بازار رقابتی شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: در صورت ایجاد بازار رقابتی و تولید محصولات باکیفیت نه تنها برخی افراد به دنبال سوءاستفاده از بازار انحصاری و تحمیل کالای بی کیفیت به مصرف کننده نمی‌روند بلکه مشتریان نیز بیش از این متضرر نمی‌شوند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: در صورتی که بازار لوازم خانگی انحصاری شود و همانند آنچه در صنعت خودروسازی رخ داد در این صنعت نیز ایجاد شود ما شاهد ایجاد بازار سیاه و اُفت کیفیت و کمّیت و قیمت‌های سرسام آور در این حوزه خواهیم بود که نارضایتی مردم را به دنبال خواهد داشت./خانه ملت

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟