لطف اله سیاه کلی درباره صنعت لوازم خانگی، گفت: با عبور از مساله خودرو که مجلس در این زمینه به وعده خود عمل کرد، باید با وزیر صمت درباره لوازم خانگی هم‌‌‌اندیشی کنیم که چه اقدامی باید انجام شود.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس مشکل خودرو را با دقت بررسی و با کارشناسی به همه زوایا رسیدگی کرد و از همه ظرفیت‌‌‌های علمی و کارشناسی مانند مرکز پژوهش‌‌‌ها، دانشگاه‌‌‌ها و… به راهکاری رسید که موردتوافق همه است در حال حاضر کسی از دو قانون مربوط به واردات خودروی نو و کارکرده ایرادی نمی‌گیرد.

وی اضافه کرد: در حوزه لوازم خانگی نیز ان شاءالله کمیسیون پیشگام می‌شود و جلساتی با وزیر برگزار خواهد شد تا با دقت موضوع را بررسی و راه‌حل‌ها را احصا کنیم.

وی تصریح کرد: در حوزه لوازم خانگی اوضاع ما نسبت به خودرو از نظر تولید بهتر است، اما همچنان موضوع تنظیم بازار که وظیفه دولت است لنگ می‌‌‌زند، اگر دولت به این وظیفه خود به درستی عمل کند، مسلما کار در حوزه لوازم خانگی به مراتب ساده‌‌‌تر از کار در حوزه خودرو است.

این درحالی است که صنعت لوازم خانگی ایران از چند مشکل بزرگ رنج می‌برد که یکی از آنها قیمت‌گذاری دستوری است. مسوولان این صنعت و تولیدکنندگان در این خصوص می‌گویند تولید لوازم خانگی در شرایطی که بازار فروش در طول سال‌های اخیر در رکود قرار گرفته است، با سرکوب قیمت‌ها، با شرایط به مراتب بدتری مواجه شده است. از این رو بارها درخواست تجدید نظر در خصوص قیمت‌گذاری دستوری را داشته‌اند که این درخواست تا به حال مورد توجه قرار نگرفته است. هر چند که وزیر صمت خود مخالف قیمت‌گذاری دستوری بوده و بارها این موضوع را عنوان کرده است./دنیای اقتصاد

انتهای پیام/