اخبار لوازم خانگی

با قانون سازمان حمایت از سرای ایرانی شکایت کنید+ویدیو

سرای ایرانی خلاف قانون سازمان حمایت عملکرده و مشتری می توانند علیه آن شکایت کند.

نفیسه رحیمی | 2 هفته قبل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»،  به تازگی یکی از مشتریان ناراضی سرای ایرانی طی گفتگو با ال کا ایران اعلام کرده بود که کالایی را به صورت نقدی خریداری کرده اما سرای ایرانی از تحویل به موقع و فوری کالا امتناع می کند.

مشتری ناراضی سرای ایرانی در این خصوص ادامه داد: در تاریخ 7 آبان 1402 لوستر و متعلقات آن را از سرای ایرانی با پرداخت حدود 11 میلیون تومان به صورت نقدی خریداری کردم اما بعد از خرید و تماس با این مجموعه متوجه شدم که زمان تحویل دو الی سه هفته کاری است و البته این موضوع در فاکتور قید نشده بوده که کالا با تاخیر قرار است تحویل داده شود. در نهایت برای کنسل کردن خرید خود اقدام کردم اما سرای ایرانی از پرداخت وجه و تحویل به موقع کالا خودداری کرد.

بیشتر بخوانید :

سرای ایرانی کالای معیوب فروخته شده را پس نگرفت + ویدیو

حال در این جا چندین پرسش مطرح می شود؟ این که چرا یک فروشگاه در صورت عدم موجودی اقدام به فروش نقدی کرده است؟ یا چرا زمان تحویل کالا در فاکتور قید نشده است؟ و در نهایت این که آیا این اقدام سرای ایرانی تخلف است یا خیر؟

اکبر پازوکی؛ رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران با اشاره به این که فروش کالای ناموجود تخلف است به «ال کا ایران» گفت: طبق قانون سازمان حمایت، هیچ فروشگاهی در صورت عدم موجودی حق فروش ندارد مگر این که در فاکتور فروش و یا قرارداد این موضوع قید شود.

وی ادامه داد : این کار تخلف است و مشتری ناراضی سرای ایرانی می‌تواند از این فروشگاه شکایت کند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران افزود : مشتریان ناراضی می توانند برای اقدام قانونی علیه سرای ایرانی به واحد شکایات سازمان توسعه تجارت ایران واقع در میدان ولیعصر مراجعه کنند.

ال کا ایران این حق را برای مجموعه سرای ایرانی قائل است تا جوابیه این مجموعه در خصوص گزارش فوق در انتهای همین گزارش منتشر کند.

انتهای پیام/

 

نظر شما چیست؟