اخبار لوازم خانگی

تمامی لوازم خانگی وارداتی باید درجه انرژی A را داشته باشند

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: تمامی لوازم خانگی که وارد کشور می‌شوند باید درجه انرژی A را داشته باشند.

میثم نجفی | 5 ماه قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: تمامی لوازم خانگی که وارد کشور می‌شوند باید درجه انرژی A را داشته باشند یعنی این درجه باید در کشور مبدا و مقصد تایید شده باشد.

اکبر پازوکی رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: در حال حاضر واردات لوازم خانگی آزاد نشده است.

او در پاسخ به برچسب برندهای خارجی بر روی کالاهای ایرانی گفت: این موضوع تقلب است و اگر دیده شود به شدت برخورد می‌کنیم.

او گفت:  ولی نظر من این است که عدم اطلاع داشتن مردم بر موضوع وارد نشدن لوازم خانگی خارجی و استفاده از سامانه جامع گارانتی می‌تواند جلوی کالای با برند تقلبی را بگیرد.

پازوکی گفت: ما نمی‌توانیم جلوی سلیقه مردم در خرید کالایی که در فضای مجازی به فروش می‌رسد را بگیریم ولی زمانی هم که به مشکل می خورند با مراجعه به ما شکایت می‌کنند.

او گفت: توصیه ما این است که هیچگونه کالا از فضای مجازی خریداری نشود چون فاقد کارت گارانتی است. متاسفانه مردم عملا با اطلاع از  نوع کالایی که خریداری می‌کنند و زمانی که خدمات پس از فروش داده نمی‌شود متضرر می شوند.

پازوکی گفت: جنسی که در داخل کشور تولید نمی‌شود باید بر اساس تکنولوژی‌های جدید و به روز وارد کشور شود.

او گفت: در حال حاضر به طور قانونی کولر گازی، قطعه موتور، پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی و ظرفشویی، موتور خردکن و هواپز و … به کشور وارد می‌شود.

او گفت: امروز موتورهای یخچال فریزرهای ما موتور اینورتر کم مصرف است و تمامی لوازم خانگی که وارد کشور می‌شوند باید درجه انرژی A را داشته باشند یعنی این گرید باید در کشور مبدا و مقصد تایید شده باشد./باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

 

نظر شما چیست؟