فناوری

نگاهی به فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ در سال 2023

شرکت سامسونگ در سال 2023 میلادی که به روزهای پایانی آن نزدیک می‌شویم، فعالیت‌های متنوعی را در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود به سرانجام رساند.

میثم نجفی | 5 ماه قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، سامسونگ به عنوان یکی از شرکت‌های پیشروی دنیای فناوری‌های دیجیتال، در کنار طراحی و عرضه محصولات و راهکارهای نوآورانه، همواره به فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی خود توجه ویژه‌ای داشته است. این فعالیت‌ها یکی از ارزش‌های اصلی فرهنگ سازمانی سامسونگ محسوب شده و از اولویت بالایی برخوردارند.

تعهد به کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی، انجام اقدامات عملی در راستای اصول توسعه پایدار و توجه به ملاحظات انسانی و اخلاقی در ارتباط‌های بینافردی، بخشی از مهم‌‎ترین رویکردهای سامسونگ در تحقق این موضوع به شمار می‌روند.

همچون سالیان گذشته، شرکت سامسونگ در سال 2023 میلادی که به روزهای پایانی آن نزدیک می‌شویم، فعالیت‌های متنوعی را در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود به سرانجام رساند. به این بهانه بخشی از این فعالیت‌ها را در ادامه مرور کرد‌ه‌ایم :

 آموزش

مقوله آموزش یکی از ارکان چهارگانه فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ را تشکیل می‌دهد که در سال 2023 شامل اقدامات زیر بوده است :

  • حمایت از نسل‌های آینده: سامسونگ تلاش دارد تا به‌روزترین آموزش‌ها و دانش فنی را از طریق برنامه‌های مسئولیت اجتماعی(CSR) به دانش‌آموزان سراسر جهان ارائه دهد. یکی از این برنامه‌ها که قدمتی نزدیک به یک دهه در سامسونگ دارد، پروژه Samsung Solve for Tomorrow است که از طریق برگزاری مسابقات، راه‌حل‌هایی نوآورانه و کاربردی برای آینده معرفی می‌کند. در این برنامه دانش‌آموزان و معلمان دعوت می‌شوند تا به خلق راه‌حل‌هایی برای مسائل جامعه بپردازند. برنامه Solve for Tomorrow باعث ترغیب نوآوری در آموزش و پشتیبانی از آموزش STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی) می‌شود.

همزمان کارمندان این شرکت در تلاش هستند تا با انتقال تجربیات عملی و کاربردی، به رشد مهارت‌های دانش‌آموزان حاضر در این پروژه کمک کنند. آموزش تفکر خارج از چارچوب برای مقابله با مشکلات و ایجاد تفکر خلاقانه در میان دانش‌آموزان بخشی از اهداف پروژه Solve for Tomorrow به شمار می‌رود. پاتریشیا اوسوریو، مدیر محصول تلویزیون هوشمند سامسونگ شیلی، یکی از همین افراد است که تصمیم گرفت تا یازدهمین سال حضور خود در سامسونگ را با پیوستن به برنامه Solve for Tomorrow به عنوان مربی جشن بگیرد. به لطف راهنمایی‌های اوسوریو که ماموریت افزایش اعتماد به نفس را در میان دانش‌آموزان شرکت‌کننده برعهده داشت، تیم‌ها توانستند مهارت‌های ارائه خود را بهبود بخشند و رتبه‌های برتر را در مسابقات کسب کنند.

  • آموزش فرایندهای نوآورانه: سامسونگ از طریق برنامه‌های مسئولیت اجتماعی خود، متعهد به توانمندسازی، جذب و پرورش خلاقیت ذهن‌های جوانی است که آرزوی حل مشکلات فردا را دارند. یکی از این برنامه‌ها، توسط مرکز نوآوری سامسونگ (Samsung Innovation Campus) برگزار می‌شود که با ارائه آموزش‌های جامع در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) نقش مهمی در شکل‌دهی و ارتقای توانمندی‌های جوانان ایفا می‌کند. تا به امروز، این طرح دامنه خود را به 35 کشور در سراسر جهان گسترش داده است و 119 هزار شرکت کننده با استعداد از این آموزش‌ها بهره‌مند شده‌اند.

حفاظت از محیط زیست

  • طراحی سبز سری گلکسی: در سال 2023طرح ویژه سامسونگ برای استفاده از مواد بازیافتی مانند تورهای ماهیگیری‌ دور انداخته شده و تبدیل آن‌ها به موادی با کیفیت برای گوشی‌های هوشمند توسعه بیشتری پیدا کرد. در این سال میزان مواد بازیافتی در گلکسی S23 Ultra به 12 قطعه داخلی و خارجی رسید که دو برابر نسل قبلی این گوشی‌ بود. مواد بازیافتی استفاده شده در این سری شامل آلومینیوم و شیشه بازیافتی در مبدا، پلاسیتک بازیافتی در مقصد از تورهای ماهیگیری، بشکه‌های آب و بطری‌های پلی‌اتیلن ترفتالیت (PET) بود. در سری گلکسی S23 در مقایسه با نسل قبلی این سری، میزان مواد بازیافتی تا 22 درصد بیشتر شده بود.
  • چالش جهانی طراحی سامسونگ و Dezeen : در اواسط سال 2023 شرکت سامسونگ با همکاری مجله معتبر حوزه معماری و طراحی Dezeen، چالش جهانی Re:Create Design را برگزار کردند. هدف از برگزاری این رقابت، کشف ایده‌های خلاقانه‌ و معناداری بود که به بهبود کیفیت زندگی مردم و سلامت سیاره زمین کمک می‌کرد. در پایان این رقابت، طرح تشخیص آتش‌سوزی در جنگل که از گوشی‌های هوشمند بازیافتی سامسونگ استفاده می‌کرد و از انرژی‌های تجدیدپذیر بهره می‌برد، موفق به کسب جایزه 10 هزار پوندی این چالش شد.

سامسونگ در سال 2023 هم با تمرکز بر اقدامات عملی، گام بزرگی برای حرکت به سمت توسعه همه‌جانبه برداشت. رویای سامسونگ، ساخت جهانی مبتنی بر نوآوری است که ضمن توجه به ویژگی‌های انسانی هر فرد، میراث‌های پایداری برای نسل‌های آینده باقی بگذارد.

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟