اخبار لوازم خانگی

فرصت در حد کافی به تولید کنندگان لوازم خانگی داده شد/ هیچ کسی تولید داخلی را فدای واردات نخواهد کرد

برداشت وزیر صنعت، معدن و تجارت این است که تولیدکنندگان لوازم خانگی در حال حاضر توانمند شدند، این فرصت و الآن آمادگی رقابت دارند.

نفیسه رحیمی | 5 ماه قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، معاون صنایع عمومی وزارت صمت با بیان اینکه ایجاد محدودیت‌ها یا ممنوعیت‌ها برای فراهم کردن فرصت برای تولیدکنندگان بود، گفت: برداشت وزیر صنعت، معدن و تجارت این است که تولیدکنندگان لوازم خانگی در حال حاضر توانمند شدند، این فرصت در حد کافی به آن‌ها داده شده و الآن آمادگی رقابت دارند، اما واردات بی رویه هم حل مشکل نیست و هیچ کسی تولید داخلی را فدای واردات نخواهد کرد.

 محمدمهدی برادران در برنامه میز اقتصاد، اظهار کرد: در حال حاضر براساس مصوبات، در برخی از حوزه‌ها که محدودیت تولید وجود دارد، مثل کولرگازی، اجازه واردات داده می‌شود. درمورد حوزه‌های دیگر هم اگر تولیدکنندگان بتوانند سال آینده تولیدات فعلی خود را در حوزه انرژی و مدیریت مصرف انرژی با استانداردهای جدید تطبیق دهند، بازهم ضرورتی ندارد که واردات را در این حوزه‌ها تسهیل کنیم.

وی ضمن اعلام موافقت با واردات مشروط و دارای زمان و مدیریت شده، تصریح کرد: نظر وزیر صنعت، معدن و تجارت هم این است که ایجاد محدودیت‌ها یا ممنوعیت‌ها برای ایجاد فرصت تولید و عرضه بیشتر برای تولیدکنندگان و توانمند شدن آن‌ها بوده است. همچنین برداشتی وزیر صنعت، معدن و تجارت این است که تولیدکنندگان در حال حاضر در خیلی عرصه‌ها توانمند شدند، این فرصت در حد کافی داده شده و از نظر قیمت و کیفیت آمادگی رقابت هم دارند.

این مقام مسئول ادامه داد: ما هیچ وقت از ممنوعیت مطلق دفاع نکردیم. واردات بی رویه هم حل مشکل نیست و هیچ کسی تولید داخلی را فدای واردات نخواهد کرد. اشتغالی که امروز ایجاد شده بسیار ارزشمند است و باید با تدبیر در این حوزه تصمیم گرفته شود./ایسنا

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟