اخبار لوازم خانگی

جزییات طرح اقساطی کسبه لوازم خانگی با شعار “در شهر جستجو کن”/خرید قسطی لوازم خانگی بدون سود و بهره

اکبر پازوکی گفت: ما در صنف لوازم خانگی طرحی با شعار «در شهر جستجو کن» را آغاز کردیم و در حال اطلاع رسانی در منطقه‌های بورس لوازم خانگی هستیم.

یاسمن داودیان | 4 ماه قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، رئیس کمیسیون تخصصی کالای خانگی اتاق اصناف ایران گفت: معتقدیم که پول باید با سودهای پائین به حوزه تولید تزریق شود و یا به دست مصرف کننده برسد تا قدرت انتخاب و قدرت خرید مردم بالا برود.

اکبر پازوکی، رئیس کمیسیون تخصصی کالای خانگی اتاق اصناف ایران درباره شرایط حاکم بر بازار لوازم خانگی در ایام منتهی به سال جدید گفت: ما در صنف لوازم خانگی طرحی با شعار «در شهر جستجو کن» را آغاز کردیم و در حال اطلاع رسانی در منطقه‌های بورس لوازم خانگی هستیم. بر این اساس به همان طریقی که کالا را از شرکت‌ها خرید می‌کنیم، آن را بدون بهره و بدون سود با ۶ یا ۷ قسط به مشتری فروش می‌رسانیم.

پازوکی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد و مستمر با شرکت‌های تولید کننده گفت: خوشبختانه بسیاری از تولیدکنندگان به این نتیجه رسیده‌اند که از طریق فروش مویرگی به فروشندگان کالا است که می‌توانند بازار فروش خود را حفظ کنند و اطمینان داشته باشند که کالای آنها فروش می‌رود.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه لوازم خانگی تهران ادامه داد: طی صحبت‌هایی که با مدیران و مسئولان امر داشتیم اعلام کردیم که ما کسبه احتیاجی به تسهیلات و پول نداریم. ما یک اعتباری داریم و بر اساس آن از شرکت‌های تولیدی کالا دریافت می‌کنیم، اما از آن طرف این مصرف کننده است که سرگردان است و قدرت خرید ندارد.

پازوکی تاکید کرد: معتقدیم که پول باید با سودهای پائین به حوزه تولید تزریق شود و یا به دست مصرف کننده برسد تا قدرت انتخاب و قدرت خرید مردم بالا برود تا خرید مردم به یک کالای خاص از یک فروشگاه خاص محدود نشود. امیدوارم با استقرار این رویکرد در سراسر کشور شاهد بهبود و رونق بازار باشیم؛ چراکه وقتی حاال بازار خوب باشد، حال کارگر، راننده وانت، کارمند، کاسب و همه فعالان این زنجیره، خوب خواهد بود.

وی در ادامه درباره نامه‌ای که اخیرا به اسم برخی کسبه لوازم خانگی در فضای مجازی منتشر شده و در آن از شراکت یکی از مسئولین نظام در یکی از فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی انتقاد شده، گفت: نامه‌ای به نام برخی کسبه لوازم خانگی منتشر شده هیچ ارتباطی با اتحادیه لوازم خانگی ندارد و بنده به عنوان رئیس هیأت مدیره این اتحادیه این موضوع را کاملا رد می‌کنم.

رئیس کمیسیون تخصصی کالای خانگی تاکید کرد: نامه منتشر شده فاقد اسم بوده و مشخص نیست نگارنده آن چه شخصی است که بررسی کنیم آیا دارای جواز کسب بوده یا خیر؛ این نامه با امضای ۴ نفر در فضای مجازی منتشر شده و امضای زیر آن مخدوش است و فاقد هرگونه وجاهتی بوده است.

وی اظهار امیدواری کرد که در بازار شب عید جیب مردم پرپول باشد. چرا که حال بازار و اصناف زمانی خوب است که حال جیب مردم خوب یاشد.

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟