اخبار لوازم خانگی

خط تولید لوله های مسی پاکشوما به زودی راه اندازی می‌شود

گروه صنعتی پاکشوما از سرمایه گذاری در صنعت مس به منظور تولید لوله های مسی و اتصالات خبر داد که در راستای فاز جدید توسعه این مجموعه صورت گرفته است.

یاسمن داودیان | 4 ماه قبل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران« ال کا ایران»، گروه صنعتی پاکشوما از سرمایه گذاری در صنعت مس به منظور تولید لوله های مسی و اتصالات خبر داد که در راستای فاز جدید توسعه این مجموعه صورت گرفته است.

این سرمایه‌گذاری در فاز 4 کارخانه پاکشوما در شهرک صنعتی محمودآباد قم در زمینی بالغ بر 100 هزار مترمربع و فضای تولید 70 هزار متر‌مربعی است که از سال 1401 شروع شده است و در حال حاضر در مراحل آماده‌سازی زیرساخت و نصب تجهیزات و کوره‌های القایی ذوب می‌باشد.

براساس اعلام پاکشوما، افتتاح و بهره‌برداری از این خط تولید جدید در سال 1403 خواهد بود که محصولات تولیدی در فاز اولیه شامل لوله‌های مسی شاخه‌ای، لوله مسی کلاف، لوله مسی کویل (LWC)، لوله مسی مویی و اتصالات مسی مربوط به هر دسته می‌شود.

مس به دلیل کاربرد در هر دو حوزه صنایع زیرساختی (صنایع تامین‌کننده بستر برای تولید صنعتی) و صنایع مدرن(صنایع تولیدی مدرن) بیش از صد سال است به عنوان یک پیش‌نیاز کلیدی برای صنایع دنیا مطرح بوده است. اصلی‌ترین حوزه‌های کاربرد این عنصر، صنایع الکتریکی، صنعت ساختمان و زیرساخت‌های آب، صنایع تولیدکننده ماشین‌آلات صنعتی و صنایع آلیاژی است.

لوله‌های مسی یکی از اصلی‌ترین شاخه‌های مصنوعات مسی است که کاربردهای زیادی در صنعت دارند و در انواع ساختمان‌های تجاری و مسکونی و حتی منازل قدیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از لوله‌های مسی در صنعت لوازم خانگی مانند سیستم‌های تهویه مطبوع و انواع کولرهای‌گازی، سیستم‌ها و مبدل‌های حرارتی و برودتی و صنایع تاسیساتی، انواع یخچال‌ها و سردخانه‌ها، انواع آبسرد کن و آبگرمکن بهره می برند.

شرکت پاکشوما به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده لوازم خانگی، از مصرف کنندگان اصلی لوله‌های مسی در محصولات برودتی شامل یخچال و کولرگازی در برندهای زیر مجموعه خود است، در نتیجه با سرمایه‌گذاری در این صنعت رو به پیشرفت در جهان علاوه بر تمرکز بر روی یکپارچه‌سازی زیرساخت‌های تولید لوازم خانگی، نگاهی نیز به بازارهای جهانی دارد.

در حال حاضر کشور چین بزرگترین صادر کننده لوله‌های مسی در جهان می‌باشد و کشور ما ایران نیز با دارا بودن منابع غنی مس می‌تواند با سرمایه‌گذاری‌های مناسب تبدیل به یک کشور مطرح در تولید و صادرات لوله‌های مسی در عرصه جهانی باشد.

شرکت تولیدی صنعتی پاکشوما با سرمایه‌گذاری بزرگی که در این صنعت انجام داده است خواهد توانست سالانه بیش از 20 هزار تن لوله‌های مسی و اتصالات تولید نماید که بالاترین ظرفیت تولید در میان تولیدکنندگان این صنعت در ایران است.

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟