آموزش

هر چند وقت یک بار باید جاروبرقی رباتیک خود را تمیز کنید؟

آیا می دانستید که جاروبرقی رباتیک به طور کلی باید یک بار در هفته باید تمیز شود؟ اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید در ادامه با ما همراه شوید.

نفیسه رحیمی | 1 هفته قبل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، کارشناسان معمولا توصیه می کنند که حداقل هفته ای یک بار باید جاروبرقی رباتیک را تمیز کرد اگرچه به شرایط مختلفی مانند میزان کثیفی خانه نیز وابسته است اما به طور کلی هفته ای یک بار توصیه می شود.

استفاده از جاروبرقی رباتیک در سال های اخیر بسیار رایج شده و یکی موضوعاتی که ممکن است برای کاربران پیش آید، نحوه تمیز کردن این دستگاه ها است.نگهداری ربات در شرایط مطلوب نه تنها کارایی آن را بهبود می بخشد، بلکه طول عمر آن را نیز افزایش داده و حتی از عفونت یا آلرژی ناشی از تجمع گرد و غبار، مو یا پرز جلوگیری می کند.اماسوال اصلی این است که چگونه یک جارو رباتیک را به درستی تمیز کنید؟

از کجا شروع کنم؟

  • برای شروع  به یک پارچه خشک و مرطوب، یک قلم مو کوچک برای تمیز کردن سنسورها و یک پیچ گوشتی جهت جدا کردن قطعات نیاز دارید. برای کوتاه کردن موهای درهم و برهم روی برس و چرخ ها می توانید از یک قیچی کمک بگیرید. در نهایت می توانید از یک سطل آب و صابون به منظور تمیز کردن فیلترها بهره ببرید.

هر چند وقت یک بار باید جاروبرقی رباتیک خود را تمیز کنید؟

  • به طور کلی، هر تولید کننده مشخص می کند که چگونه مدل مورد نظر را تمیز کنید، اما از ابزارها می توانید برای تمیز کاری هر مدل یا برندی استفاده کنید.
  • ابتدا ربات را از ایستگاه شارژ خارج کرده وسپس خاکروبه های داخل سطل را خالی کنید و در نهایت فیلتر را به همراه سطل با صابون بشویید. اگر قطعه ای نیاز به تعویض دارد، دریغ نکنید)
  • سپس برس ها را بیرون بیاورید و آن ها را با یک برس کوچک تمیز کنید و مو را با قیچی بردارید.  برس ها باید هر چند وقت یک بار تعویض شوند.

هر چند وقت یک بار باید جاروبرقی رباتیک خود را تمیز کنید؟

  • برس‌ها را با فشار دادن به داخل و سپس چرخاندنشان از جارو خارج کنید.
  • جهت تمیز کردن سنسورها می توانید از برس نرم یا یک تکه پنبه کمک بگیرید توجه داشته باشید که با فشار دست جهت تمیز کردن سنسور بسیار آرام باشد

هر چند وقت یک بار باید جاروبرقی رباتیک خود را تمیز کنید؟

  • قسمت زیر جاروبرقی رباتیک باید با یک پارچه نرم و کمی آب تمیز شود. توجه داشته باشید که دکمه ها نباید خیس شوند.

هر چند وقت یک بار باید جاروبرقی رباتیک خود را تمیز کنید؟

  • هنگامی که قطعات جدا شده تمیز و خشک است، آن ها را در جای خود قرار دهید و سپس به ایستگاه شارژ وصل کنید.

جاروبرقی های رباتیک مانند بسیاری از لوازم برقی خانه نیاز به نگهداری و مراقبت دارد. با توجه به این که ربات جاروبرقی ها قیمت ارزانی ندارند و از طرفی دارای قطعات بسیار حساسی هستند، پیشنهاد می شود که حتما نهایت دقت را در خارج کردن قطعات و تمیز کاری داشته باشید.

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟