لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
سایر خبرها

بزرگترين هيئت اقتصادي ايتاليا در راه تهران

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، احمد پورفلاح در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: سفر این هیئت بزرگ اقتصادی در ادامه سفر هزار شرکت اقتصادی ایتالیا بوده که قرار است تا پایان امسال به ایران بیایند.

وی اضافه کرد: این هیئت چهارصد نفره در حوزه های صنایع ساختمان، خودرو، نساجی ، کفش ، لوازم خانگی ، صنعت سنگ ، فولاد، تجهیزات پزشکی ، بیمارستانی و دارویی و محیط زیست تخصص دارند که در دیدارهای رو در رو با فعالان اقتصادی ایران زمینه های همکاری را بررسی می کنند.

پورفلاح گفت: علاوه بر همایش تجاری ایران و ایتالیا و برگزاری نشستهای تخصصی ؛ هیئت اقتصادی ایتالیا از چند کارخانه صنعتی به ویژه ایران خودرو و همچنین بیمارستان فوق تخصصی محک بازدید خواهند کرد.

وی افزود: خودروسازان فیات و ایوکوی ایتالیا نیز در این هیئت حضور دارند که برای آنها برنامه دیدار با مدیرعامل ایران خودرو پیش بینی شده است و خودروسازان ایتالیایی در این دیدار و بازدید از کارخانه ایران خودرو زمینه های همکاری در تولید مشترک خودرو را پیگیری می کنند.

رئیس اتاق مشترک ایران و ایتالیا با بیان اینکه ایتالیا تنها کشور اروپایی است که تراز تجاری ما با آنها مثبت است ، گفت : مبادلات ایران و ایتالیا به حدود هفت میلیارد یورو رسیده بود اما با اعمال تحریم ها این میزان در سال2014 به یک میلیارد و چهارصد میلیون یورو کاهش یافته است و امیدواریم با تلاش مسئولان اقتصادی دو کشور و پوشش بیمه ای سه میلیارد یورویی ایجاد شده از سوی ایتالیا برای شرکتهای این کشور، مبادلات به سطح سال 2014 و بیش از آن ارتقا یابد.

پورفلاح ادامه داد : در همکاریهای نفتی و نیز پوشش بیمه ای اقدامات خوبی برای ارتقای روابط اقتصادی ایران و ایتالیا انجام شده و این تلاشها در بخش خودروسازان و دیگر بخش های اقتصادی آغاز شده اما محور اصلی گفتگوها و نشست های ما با طرف ایتالیایی این است که به بانکهای خود فشار بیاورند تا مقدمات سرمایه گذاری و حضور شرکتهای این کشور را در ایران فراهم کند.

وی افزود: هیئت ایتالیایی که به ریاست معاون توسعه بازرگانی بین المللی این کشور در ایران حضور می یابد با معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان سرمایه گذاری ایران همچنین با رئیس سازمان توسعه تجارت و رئیس اتاق بازرگانی تهران دیدار خواهد کرد.

جهت آگاهی و دریافت آخرین اخبار صنایع لوازم خانگی ایران و جهان و نیز جدیدترین قیمت ها و بازار لوازم خانگی از طریق تلگرام به کانال اختصاصی ال کا ایران (https://telegram.me/lkirancom ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

emersan
butaneindustrial
sam

ارسال دیدگاه