لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
سایر خبرها

مراحل قانونی صدور مجوز عرضه خدمت NFC هنوز طی نشده است

xvision
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، شاپرک اعلام کرد یکی از وظایف شاپرک، حمایت از فناوری های نوین در حوزه پرداخت الکترونیکی است و بر مبنای این مسئولیت، طی سال های گذشته همواره برای تسهیل و تسریع فرآیند ارائه مجوز های لازم به شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت(PSP)  تلاش کرده است.

الزام قانونی دریافت مجوز برای ارائه هر گونه سرویس و ابزار جدید،  به منظور حفظ حقوق و منافع تمامی ذینفعان در حوزه پرداخت الکترونیکی است. در این رابطه قطعاً حفظ امنیت و جلب اعتماد عمومی از ضرورت و اهمیت خاصی برخوردار است. بر همین مبنا، شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت ملزم هستند پیش از ارائه هر خدمت و ابزار جدید طرح را برای بررسی و تایید به شاپرک ارائه کنند.

با این وجود، طی هفته های اخیر شاهد آن بودیم که برخی از  شرکت های PSP خدمات جدیدی در قالب سرویس NFC به جامعه معرفی و عرضه کرده اند. این اقدام در حالی صورت گرفته که هنوز تمام مراحل قانونی لازم برای صدور مجوز عرضه خدمت NFC طی نشده است.

گرچه بررسی های شاپرک نشان می دهد که هیچ یک از خدمات مبتنی بر NFC  توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت، در محیط واقعی، عملیاتی نشده است، با این وجود، شاپرک تذکرات لازم برای تکمیل مراحل قانونی دریافت صدور مجوز را به شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت داده است.

emersan
butaneindustrial
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

کاهش قیمت کالای ایرانی در بازار جهانی/ چین مشتری نخست ایرانی‌ها

admin

نظارت دقیق اتحادیه بر اجرای طرح مبارزه با لوازم خانگی قاچاق

admin

آغاز به کار هجدهمین نمایشگاه لوازم خانگی، صوتی و تصویری در شیراز

admin

ارسال دیدگاه