لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

در مورد ویژگی های اینترنت اشیا اغراق شده است

xvision
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، به نقل از سیلیکون آنجل، این گزارش نشان می دهد در مورد پدیده یاد شده ابهام های زیادی وجود دارد، زیرا هنوز مشخص نیست چه استانداردهایی در این زمینه وضع می شود و چه محصولاتی بر همین اساس طراحی می شود.

بر اساس گزارش IDTechEx اگر چه شرکت های تجاری و فناوری سالانه در حال صرف میلیاردها دلار هزینه در حوزه اینترنت اشیا هستند، اما مجموع هزینه های انجام شده در این مورد در جهان هنوز در حد متوسط است و به میزانی که قبلا اعلام شده بود بالا نیست.

پیش بینی های قبلی حاکی از صرف مخارج بی سابقه در حوزه اینترنت اشیا در سال های 2015 و 2016 بوده است. از سوی دیگر در زمینه تعداد وسایل و ابزار سازگار با اینترنت اشیا نیز تا حدی اغراق شده است. بر اساس پیش بینی های قبلی قرار بود تا سال 2020 حدود 50 میلیارد ابزار و وسیله مختلف با اینترنت اشیا سازگار شود. اما حالا مشخص نیست که رقم واقعی با این اعداد فاصله قابل توجهی خواهد داشت.

در بخشی از گزارش IDTechEx آمده است: بر اساس پیش بینی های ما قرار نیست دهها میلیارد وسیله به اینترنت اشیا متصل شوند و علت این مساله آن است که تا سال 2016 تعداد وسایل عرضه شده سازگار با این پدیده بسیار ناچیز بوده اند. به نظر می رسد پیش بینی های غیرواقعی حبابی شکلی در مورد آینده شکل گرفته است که با واقعیت های فیزیکی ناسازگار هستند و این پیروزی خیال بر واقعیت است.

بر اساس پیش بینی IDTechEx تعداد وسایل متصل به اینترنت اشیا در سال 2020 از مرز یک میلیارد وسیله فراتر نخواهد رفت. هزینه های انجام شده در مورد اینترنت اشیا هم امسال به یک میلیارد دلار رسیده و با رشدی انفجاری در سال 2018 به 73 میلیارد دلار و در سال 2027 به 322 میلیارد دلار خواهد رسید. بخش عمده این مبالغ برای هوشمندسازی لوازم خانگی و منازل و همین طور در بخش کشاورزی هزینه می شود و استفاده از حسگرهای اینترنت اشیا چندان متداول نخواهد شد.

 

منبع : فارس

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

لوازم خانگی هایی که خانه شما را هوشمندتر می کنند!

admin

کاربران فعال دستیار صوتی شیائومی ماهیانه به 100 میلیون رسیدند

بهنام وحیدی

درهای ال جی به روی توسعه دهندگان گشوده شد

admin

ارسال دیدگاه