جالب و خواندنی

با این لوازم خانگی ملکه زیبایی شوید

اگر در حال خانه تکانی و انجام کارهای پایانی برای استقبال از سال هستید مراقبت ازپوست و موهای خود را فراموش نکنید، با استفاده از موادی ساده که درهر خانه ای پیدا می شود جلوه ای درخشان به پوست خود ببخشید.

admin | 7 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، همزمان با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال مطب‌ها و کلینیک‌های زیبایی مملوء از مراجعینی است که می‌خواهند برای سال نو چهره‌ای زیبا و جوان داشته باشند و تقاضای انواع کارها مانند بوتاکس، لایه برداری و کشیدن پوست را دارند.

اما باید بگوییم شما می‌توانید با استفاده از وسایل خانگی پوست و موی زیبایی داشته و بدون هزینه‌های بالا مشکلات آن را برطرف نمایید تا در دید و بازدیدهای عید ستودنی و مورد تحسین اقوام و آشنایان قرار بگیرید.

از جمله این ماسک های زیبایی ماسک صورت بااستفاده از موز است ، برای این کار یک موز رسیده را با دستگاه همزمن به صورت پوره در آورید و سپس به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه بر روی صورت و گردن خود قرار دهید و سپس با آب گرم شستشو دهید، این کار باعث برطرف شدن انواع لکه‌ها، جای جوش و چین و چروک صورت می‌شود.

همچنین یک ماسک دیگر برای داشتن چهره‌ای زیبا ماسک ترکیب ماست، عسل و موز است، استفاده از این ماسک بر روی صورت برای درمان آکنه، زخم‌های پوستی و درمان چین و چروک بسیار مفید است.

ترکیب سرکه سیب با آب نیز یکی دیگر از ماسک‌های بسیار مفید برای درمان مشکلات پوستی است و می‌تواند برای پاک کردن آلودگی‌های پوستی، التهاب و آکنه صورت مورد استفاده قرار گیرد.

به میزان یک قاشق چایخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب ریخته و محلول کنید و سپس توسط پنبه و با ضربات آهسته صورت خود را به ماسک آغشته کنید، پس از خشک شدن محلول صورت خود را با آب شستشو دهید و از یک مرطوب کننده مناسب برای آبرسانی به آن استفاده کنید.

ماسک شیر خشک نیز یکی دیگر از ماسک های مناسب برای آبرسانی، تقویت پوست و برطرف کردن لکه های پوستی است. برای  استفاده ازاین ماسک مقداری شیرخشک را با حجم کمی آب مخلوط کنید تا تبدیل به یک ماده خمیری شود، سپس کل ناحیه صورت و گردن خود را به این ماسک آغشته کنید، پس از خشک شدن ماسک به آرامی و با استفاده از آب گرم صورت خود را شسته و تفاوت را در زیبایی چهره تان مشاهده کنید.

ماسک بلغور جوی دوسر به همراه ترکیب دو قاشق غذاخوری ماست، ۲ قاشق عسل و یک عدد سفیده تخم مرغ یک تقویت کننده پرقدرت برای زیبایی چهره شما است و می تواند بسیاری از مشکلات پوستی را بر طرف کند. برای استفاده از این ماسک ترکیب مواد را به صورت لایه نازکی برروی پوست صورت خود قرار دهید و پس از حدود ۱۵ دقیقه و زمانی که ماسک خشک شد به آرامی و توسط آب گرم آن را پا ک کنید.

ماسک سس مایونز هم یکی از قدرتمندترین ماسک‌های زیبایی است، این ماسک حاوی تخم مرغ و روغن زیتون است که هر دو برای درمان چین و چروک‌های پوستی و صاف شدن پوست مفید هستند، مقداری سس مایونزی که به مدت ۲۰ دقیقه از یخچال خارج شده بر روی صورت و گردن خود قرار دهید و پس از حدود ۲۰ دقیقه با آب سرد شستشو دهید و از زیبایی و طراوات پوست چهره خود لذت ببرید.

ماسک تخم مرغ هم یکی دیگر از ماسک های زیبایی برای پوست صورت است، برای استفاده از این ماسک یک تخم مرغ را شکسته و زرده و سفیده آن را از هم جدا کنید، برای پوست های  خشک زرده، برای پوست های معمولی کل تخم مرغ و برای پوست های چرب سفیده تخم مرغ را استفاده کنید وبر روی صورت و گردن خود قراردهید و پس از حدود ۳۰ دقیقه به آرامی صورت را شستشو دهید.

 
خمیر دندان ژلی حاوی همان محلول پلیمر است که بسیاری از ژل های مو از آن ساخته شده اند. پس اگر شما از ژل مو استفاده میکنید خمیر دندان ژلی هم می تواند جایگزینی برای آن باشد.

با انجام این کارها بدون صرف هزینه های سنگین برای خرید انواع کرم های پوستی که گاهی اوقات باعث آلرژی و حساسیت های پوستی می‌شوند می توانید از داشتن پوستی زیبا و شفاف در مهمانی‌ها و دید و بازدیدهای نوروزی لذت ببرید.
 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما چیست؟