دکوراسیون منزل

آشنایی با دکوراسیون ایتالیایی

خانه‌هایی كه به سبك ایتالیایی طراحی شده‌اند بسیار محبوب و پرطرفدار هستند.

admin | 7 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»،این خانه‌ها تزئینات زیادی دارند وبه زیبایی از پوشش‌های طلایی در آن‌ها استفاده شده است، و با استفاده از باكیفیت‌ترین مبل‌ها طراحی شده‌اند. طراحی ایتالیایی چكیده یك طراحی لوكس و مجلل است.

ستون‌های سنگی و تزئینات زیبا عنصر مسلط این سبك طراحی و معماری هستند. اگر به سرعت به طراحی داخلی به سبك ایتالیایی در زمان حاضر برسیم، همچنان با عناصری جذاب و استادكاری جالب توجه‌ای روبه‌رو می‌شویم. امابه نظر می‌رسد كه دو مكتب طراحی بر فضایمعماریو طراحی داخلی سبك ایتالیایی مسلط هستند، کهسبك ایتالیایی پرتزئیات مربوط به دوران قدیم و دیگری سبك ایتالیایی مدرن است.
چه شما از عاشقان سبك طراحیمدرنباشید چه سلیقه شما بیش‌تر به سمت طراحی سنتی ایتالیایی گرایش داشته باشید، حتما باچیدانههمراه شوید، چراكه ما در این مطلب جزئیات زیادی در مورد سبك طراحی ایتالیایی، هم سبك سنتی و هم سبك مدرن، به شما خواهیم گفت.
در ادامه به دلایل محبوبیت زیاد سبك ایتالیایی اشاره خواهد شد…
 

سبک ایتالیایی سبکی لوکس است

باید گفت کهایتالیا‌یی‌ها به خوبی از چگونگی طراحی یك خانه آگاهی دارند.
خانه‌هایی كه به سبك ایتالیایی طراحی شده‌اند نه تنها لوكس و مجلل هستند، بلكه تمام جزئیات آن‌ها ازكفتاسقفخانه دارای طراحی لوكس است؛ در این زمینه هیچ گوشه‌ای از خانه از دید طراح دور نمی‌ماند. جزئیات منزل در بهترین كیفیت ممكن طراحی شده‌اند و استادكاری در تمام گوشه‌های خانه در بهترین کیفیتِخود به چشم می‌خورد. خانه‌هایی كه به سبك ایتالیای قدیم طراحی شده‌اند دارای لوسترهای كریستالی هستند كه از سقف‌های پنل‌دار آویزان شده‌اند. دیوارهای این خانه‌ها دارای چارچوب‌ها تزئینی و گچ‌بری است و از یك نوع نقاشی دیواری در آن‌ها استفاده شده است، و هم‌چنین كف‌ها از چوب و سنگ مرمر براق پوشیده شده‌اند و بر روی آن‌ها یك قالیچه زیبا برای افزایش راحتی فضا پهن شده است.
بعد از سبك سنتی نوبت به خانه‌هایی می‌رسد كه به سبك ایتالیایی مدرن طراحی شده‌اند. این خانه‌ها دارای طراحی مینی‌مالیستی(ساده گرایی) و در عین حال طراحی لوكس هستند؛ که اینگونه طراحیاز طریق آشپزخانه‌هایی روشن با سطوح لاک الكل كاری شده است و لوسترهای مجسمه‌گون كه از كریستال‌های شفاف ساخته شده‌اند، ومبلمانزیبا و راحت كه مانند پدربزرگ‌های خود از مواد بسیار باكیفیت ساخته شده‌اند نمایان می‌شود.
برای این‌كه چنین طراحی‌های ایتالیایی، چه سنتی و چه مدرن، را در خانه خود تقلید كنید باید چشم خود را حسابی باز كنید و به دنبال وسایلی باكیفیت باشید. حتی شاید نیاز به استخدام یك طراح باشد تا به شما در انجام این ماموریت یاری برساند.
در نهایت فضای شما باید دارای حس و حالی لوكس و مجلل باشد كه یكی از اصلی‌ترین ویژگی‌های طراحی به سبك ایتالیایی است.
 

زیبایی تمام در سبک ایتالیایی

صحبت کردن پیرامونزیبایی شناسی ساده نیست. طراحی ایتالیایی هر چیزی هست به جز سادگی! اما اگر این سبك به خوبی اجرا شود زیبایی واقعی را در آن خواهید دید.
سبك ایتالیایی سنتی گاهی بیش از حد دارای تزئینات است و كسانی كه بهطراحی داخلیرویكردی مینی‌مالیستی دارند آن را نمی‌پسندند، اما در نهایت زیبایی در طراحی ایتالیایی، چه مدرن و چه سنتی، باید رعایت شود. چه كسی می‌تواند كیفیت ناب این ستون‌های مجلل و باشكوه كه این اتاق‌ها را شكل داده‌اند و معماری پنجره‌های قوسی‌شكل و سقف‌های كاذب زیر شیروانی را انكار كند؟

این زیبایی باشكوه در تمام اتاق‌های خانه‌‌ای كه به سبك ایتالیایی طراحی شده است امتداد می‌یابد.اتاق خوابهم از این زیبایی بی‌نصیب نمی‌ماند. به این اتاق كوچك موجود در تصویر زیر نگاه كنید؛ این اتاق غرق در زیبایی سبك ایتالیایی است. اگر شما دوست دارید كه از سبك ایتالیایی در طراحی خانه خود استفاده كنید عكس زیر بهترین نمونه است.

روکش‌های طلایی در سبک ایتالیایی

این ویژگی سبك ایتالیایی شاید برای بعضی از افراد اغراق‌شده و بیش از حد تزئینی باشد. با این وجود، وقتی این كار به دقت و به درستی انجام شود، لایه‌های طلایی سبك ایتالیایی لایه نهایی لوكس بودن و شكوه را در فضا ایجاد می‌كند.چارچوب‌های طلایی در طراحی ایتالیایی (هم مدرن و هم سنتی) عناصرمتداولی هستند و در همه جامانند قاب آینه‌ها، به صورت منبت‌كاری شده در مبلمان چوبی، و به صورت منبت‌كاری شده در كاشی‌هاحضور دارند. حتی استفاده از رگه‌های طلایی در سنگ مرمر نشانه‌ای از علاقه بیش از حد به عناصر طلایی در سبك ایتالیایی است (به عكس زیر توجه كنید).جای دیگری كه این علاقه به رنگ طلایی خود را نشان می‌دهد در وسایل تزئینی است و در این فضا از وسایل تزئینی بسیار زیادی استفاده شده است. البته اگر این وسایل از باكیفیت‌ترین مواد هم ساخته شده باشند باز هم شما نمی‌توانید فروشگاهی را پیدا كنید كه تمام این وسایل را داشته باشد. به جای این وسایل می‌توانید از وسایل تزئینی دست‌ساز كه از سنگ، سنگ مرمر، چوب‌ با روكش طلایی، و فلز ساخته شده‌اند استفاده كنید. كریستال، شیشه، و آینه‌ها نیز نقش بسیار مهمی در طراحی این فضای بزرگ بازی می‌كنند. آیا كسی هست كه از دیدن این خانه زیبا و درخشان شگفت‌زده نشود؟

كاشی، مرمر و سنگ در خانه‌های به سبک ایتالیایی

از سنگ مرمر گرفته تا سفال، تمام انواع مواد ریشه خود را در تاریخ ایتالیا پیدا می‌كند. هنرمندان و صنعت‌گران ایتالیای باستان،سنگ‌های رستیك را تبدیل به آثار هنری زیبا و جذاب می‌كردند.
وجود طرح‌های هندسی،رنگ، و رگه‌های زیبا در كاشی‌های سنگی بسیار زیبا و استادانه است و نشان از خانه‌ای كه به سبك ایتالیایی طراحی شده است، دارد. امروز هم در طراحی خانه‌های لوكس و مدرن ایتالیایی از كفپوش‌ها و دیوارهایی از جنس سنگ مرمر براق استفاده می‌شود و طراحان از ویژگی‌های این نوع سنگ‌های براق و زیبا برای ایجاد جذابیت در فضاهای مینی‌مالیستی استفاده می‌كنند.

اگر می‌خواهید حتی بخشی از این طراحی را در خانه خود پیاده كنید، آن‌گاه یك كاشی مرمری زیبا را بهفضای ورودیخانه خود اضافه كنید و یا با اضافه كردن سنگ مرمر به كفپوش‌ها یا دیوارهای حمام این فضا را تبدیل به فضایی لوكس و مجلل كنید. اگر به سبكروستیكعلاقه بیش‌تری دارید بهتر است از كاشی‌های سفالی در خانه خود استفاده كنید؛ رنگ و بافت كاشی‌های سفالی، بخشی كاملا مجزا در سبك طراحی ایتالیایی هستند.

طراحی مدرن را در سبک ایتالیایی ببینید

همانطور كه در بالا اشاره شد، به نظر می‌رسد دو مكتب طراحی بر فضای معماری و طراحی داخلی سبك ایتالیایی مسلط هستند، یكی سبك ایتالیایی پرتزئیات مربوط به دوران قدیم و دیگری سبك ایتالیایی مدرن.
اكثر طراحی‌های داخلی كه مشاهده کردید،دارای سبك كاملا سنتیبودند، اما طراحی مدرن هم جایگاه ویژه‌ای در خانه‌های ایتالیا دارد. زیبایی و لوكس بودن سبك ایتالیایی در سبك طراحی مدرن هم كاملا به چشم می‌آید.
در طراحی مدرن ایتالیایی مبلمان دارای خطوطی نرم‌تر و تزئینات كم‌تری هستند، اما همچنان وسایل از بهترین و باكیفیت‌ترین مواد ساخته می‌شوند و از این طریق لوكس بودن و زیبایی سبك ایتالیایی در این خانه‌ها حفظ می‌شود. در طراحیمدرنایتالیایی از خطوط ساده‌تر و هم‌چنین كمی بیش‌تر از رنگ‌های سیاه و سفید نسبت به همتای سنتی خود استفاده می‌شود. با این حال در طراحی‌های مدرن ایتالیایی عناصری لوكس مانند لوسترهای كریستال نامتعارف یا وسایل تزئینی براق اضافه می‌شود كه به طور معمل در طراحی مینی‌مالیستی خانه‌های مدرن از چنین عناصری استفاده نمی‌شود.
بنابراین تمام مشتاقان سبك مدرن نیز با استفاده از مواد و مصالح باكیفیت می‌توانند سبك ایتالیایی را در فضای داخلی خانه خود اجرا كنند. البته یادتان نرود كه این عناصر باید در تمای اتاق‌های خانه وجود داشته باشند تا فضای كلی خانه شما یكدست و یكپارچه شود. 
 

از قرن 15 تا اكنون، سبك ایتالیایی باشكوه و پرطرفدار باقی مانده است. استفاده از مبلمان با کیفیت، سنگ‌ها و كاشی‌های هنری، و روكش‌ها و عناصر طلایی در سبك ایتالیایی همچنان پرطرفدار باقی مانده است و این مسئله به این دلیل است كه تركیب این اجزا در نهایت نتیجه‌ای جذاب و رویایی دارد كه نهایت زیبایی است و هیچ‌گاه از مد نمی‌افتد.خواه شما طرفدار طراحی سنتی باشید یا خواه طرفدار طراحی مدرن، می‌توانید از سبك طراحی ایتالیایی در طراحی خانه خود استفاده كنید. فقط كافی است هنگام خرید بهترین وسایل با بهترین كیفیت را خریداری كنید. و اگر این كار از توان مالی شما خارج است، روی یك یا دو وسیله سرمایه‌گذاری كنید و بهترین آن‌ها را بخرید که تا آخر عمر در خانه شما بدرخشند. از سنگ، مرمر، و كاشی هر كجا كه لازم بود استفاده كنید تا خانه شما تبدیل به فضایی به سبك ایتالیایی شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران

نظر شما چیست؟